nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 06/04/2018
15:00 - 22:00

Místo konání
Skatepark Černý Most

Kategorie


Skejťáci nejen z Černého Mostu si nový park užijí už od 6. dubna 2018, kdy se v 15 hodin odpoledne slavnostně otevře. Nový betonový skatepark nahradí ten původní montovaný, který za Plechárnou vyrostl před sedmi lety. Otevíračku doplní skate exhibice i soutěž.
Až 200 m3 použili stavaři, aby vybudovali nový skatepark, který se inspiroval v zahraničí posledními trendy a zároveň přináší také více prvků ulice. Za projektem stojí skejťáci, kteří s Plechárnou dlouhodobě spolupracují, Honza Bašný a Jirka Broum, společně s firmou Mystic Constructions, která se na stavbu skateparků specializuje. Na proměnu parku získala Městská část Praha 14 dotaci z pražského Magistrátu. Projekt vznikl i za podpory příspěvkové organizace Praha 14 kulturní.
Skatepark vyšel na 5 445 000 korun a zabírá zhruba 800 m2. Rovné plochy tu jsou barevně odlišeny od překážek, což konstrukci dodává netradiční vzhled. Na stavbě se pracovalo i přes zimu, aby byl park připravený na letošní sezónu. Díky novému provedení park nejen více vydrží, ale bude i méně náročný na údržbu. Plechárna má sice ještě k dispozici halu, kterou lze snadno upravit na vnitřní skatepark, ale jezdit venku za hezkého počasí je rozhodně příjemnější.

Program slavnostního otevření:
V půl čtvrté odpoledne přestřihne radní pro kulturu Irena Kolmanová společně se zástupci firmy Mystic Constructions a dalšími lidmi, kteří se o projekt zasloužili, pásku a otevře tak park pro všechny skejťáky a skejťačky nejen z Prahy 14 ale i širokého okolí.
Návštěvníky čeká skateboardová exhibice zkušených jezdců (Jakub Jiruška, Fanda Šesták, Štěpán Folkmann, Jakub Šindelář, Tomáš Javůrek, Martin Jurášek, Martin Semirád a další). Po ní následuje soutěž typu Best Trick Contest na vybraných překážkách, které se může zúčastnit kdokoli. Pojede se o věcné ceny od sponzorů a prize money. Následně se po rampách bude moct projet každý i bez soutěžení, a to až do setmění.
Od následujícího dne bude skatepark volně přístupný. Najdete ho za budovou Plechárny v ulici Bryksova na Černém Mostě. Plechárnu provozuje Praha 14 kulturní, která je příspěvkovou organizací Prahy 14, a její hlavní náplní je podpora kultury s cílem zvýšení kvality života obyvatel městské části.
Harmonogram Grand openingu skateparku Černý Most:
15:00 – začátek akce
15:30 – oficiální uvedení skateparku do provozu a přestřižení pásky za účasti radní pro kulturu Ireny Kolmanové
15:40 – skate exhibice ve složení Jakub Jiruška, Fanda Šesták, Štěpán Folkmann, Jakub Šindelář, Tomáš Javůrek, Martin Jurášek, Martin Semirád a dalších.
16:00 – Best Trick Contesty na vybraných překážkách
18:00 – volný program

Kompletní info o akci najdete ZDE.