Umění a skateboarding jde ruku v ruce již od jeho vzniku. Projevuje se to v oblasti videa, fotografie, animace, malby, grafiky až po expozice různého druhu. V dnešní době instagramu se na nás takový obsah řítí každý den. Proto jsme sestavili 10 umělecky založených instáčů, které nás nejvíce zaujaly, plus jeden, který působí na české scéně. Věříme, že vás tyto profily inspirují a možná někoho přimějí i do vlastní tvorby.

@dieselraptor

Connor Smith je animátor z Chicaga, který se touto činností živí. Na jeho instagramu najdeme spoustu animací spojených právě se skateboardingem, které vypadají dosti zajímavě a některé i pobaví.

@henryjones

Tohoto umělce bude znát skoro každý, jeho grafiky se objevily například i na celé sérii desek od SK8MAFIA. „Proslavil“ se jeho nejznámější kresbou Thank you skateboarding.

@jackhydeanimations

Jack Hyde se věnuje především animaci tvořenou pomocí stop motion. To je animace, která se skládá z fotek a v konečném výsledku tvoří pohyb. Animoval pro různé firmy jako například Fender, ale ve skateboardingu jsou to Primitive Skateboards, Volcom nebo Vans.

@leon_washere

Tento týpek si na své práci dává opravdu záležet. Je to především malíř, ale tuto techniku ​​posunul dále a z malby tvoří animace. Když si představíme, že každý jeden snímek musel namalovat, je to šílené. Určitě stojí za zhlédnutí.

@fartrock

Nyní jsme se dostali ke klasické ilustraci. Travis Bela kreslí satirické obrázky ze života skejťáka nebo taky o kultovních a politických záležitostech. Jeho hlavní inspirace vychází z naprosté klasiky a tou je kamera VX1000.

@sebowalker

Nejkreativnější jezdec ve hře Sebo Walker. Jeho kreativita se přenesla i do jeho maleb, ať už je to kresba na grip nebo murální malba. Tenhle profil na instagramu určitě sledujte, ať už pro denní dávku skateboardingu nebo umělecké vyžití.

@gfox_painting

Máme tu dalšího, pro někoho možná neznámého, skejtra se jménem Glen Fox. Glenovo ježdění je z úplně jiné dimenze, což dokonale potvrzuje jeho instagram. Jak to bývá u takových lidí zvykem, mají potřebu se vyjádřit i vizuálně. Glen tvoří jednoduché ale za to zajímavé kresby.

@leonkarssen

Kdo by neznal tuhle modrou kočku? Za tímto charakterem stojí chlápek jménem Leon Karssen. Kresby vytvořené v malování, na nichž se někdy pozastaví rozum. Zjevně to bylo ku prospěchu věci a spolupracoval tak například se značkou Habitat, u které mu vyšlo pár kusů oblečení a desek.

@helpinghandsorry

Na tomto profilu najdete animace propojené s fotkou. Tento chlapík má na účtě i nějaké to intro pro Thrasher, takže je rozhodně na co koukat.

@javorstalenemainsragram

Nakonec tu máme něco z lokální scény. Tomáš Javůrek aka javorstalenemainsragram nám na jeho profilu předvede tvorbu, která má rozhodně co říct. Jednoduché kresby tvořené pomocí linie se střídají s barevnými malbami. Určitě si tyto obrázky prohlédněte, je to fakt zajímavé.