Třetí zastávka kvalifikačního kola závodu Board 4 Future se odjela v neděli 3. června v Praze Řepích. Z početné party skaterů mladších čtrnácti let nejvíc z řady vyčuhoval Denis Janeček a Antonie Bakošová.

Na třetí kolo závodu pořádaného naší redakcí jsme se velmi těšili a to hlavně proto, že se vše odehrávalo takřka za barákem a nemuselo se proto jako obvykle vstávat v pět ráno. Nicméně žádný velký vyspávání neproběhlo, už v devět jsme byli na místě a za přispění kámoše Mateje Uhlera z Chill shopu rozvěšovali bannery. Co nevidět se v parku objevili první nedočkavci a k našemu velkýmu překvapení i Ivan Zobák Pelikán, největší guru naší skate a snb scény. Přišel si do Řep jen tak pojezdit, o závodech pro nejmladší nevěděl, a bylo mu celkem líto, jak se do tý kategorie 14 a miň se svým věkem x násobně nevejde 🙂 A věřte, že sledovat v bazénu prošedivělýho Zobáka spolu s malými caparty je k nezaplacení!

Dopolední trénink zvolna prosvištěl kolem třináctý hodiny a začalo se závodit. Všech, skoro dvacet, jezdců se velmi snažilo a v parku bylo vidět různý stupně skejtový vyježděnosti. Ale o to právě na naší akci jde. Zazávodit si beze strachu, jestli je člověk dostatečně dobrej, a předvést cokoliv se naučil, ať už je to jenom obyčejný ollie nebo surfovačka kolem skateparku. Nejmladším jezdcem ze všech byl sedmiletý Standa Pavlíček, který zaujal rock to fakie na radiusu. Velké překvapení bylo, kolik se na závodech objevilo holek. Skateboarding šel krásně všem, dost vynikala třináctiletá Kristýna Dušátková a jedenáctiletá Nikol Voráčková. Nejvíc to ovšem zabila dvanáctiletá Antonie Bakošová, která skákala olíčkama přes eurogap nebo z bedny, dala boro na railu, fs air v radiusu, takže se není co divit, že v celkovém hodnocení spolu s kluky se umístila na třetím místě!

Podívejme se ale na celkové výsledky pěkně popořadě. Pátý skončil devítiletý Adam Slavičínský. Od čtvrtého fleku se postupuje na pražské finále, takže všichni dále zmíněný rideři už mohou trénovat na 1. září, kdy se pojede v Praze ve skateparku na Babě finále. Čtvrtý tedy skončil Patrik Kolář se svým flipem z banku na plošinku, boardslidem na railu nebo grind to fs boardslide. Třetí Antonii Bakošovou už jsme zmínili, takže se mrkneme na druhý flek a to Jáchyma Slavičínského. Na to, že je mu teprv dvanáct jezdil super stylově a svojí technikou bavil celý park. O třídu víš však skejtuje Denis Janeček, zmiňme například frontside boardslide na šikmym railu nebo bs grind na bedně shove-it out. Dokonce pak v best triku zabral boty Vans za bs grind na extensionu heelflip výtrh.

A tímto se dostáváme k úplnýmu závěru, což byl best trick pro všechny v parku. Pěknou zásobu triků předved David Voráček, Kubo Spál nebo Socket team, který v Řepích zastupoval Fanda Šesták, Štěpán Folkman, Štěpán Bareš nebo Dominik Kirka. Porotu ale zaujal Denis Janeček a také Matej Uhler, který vyhrál kola Socket.

Kdo se chce závodů pro mladší taky zúčastnit, může již tento víkend. V sobotu 16. června se jede v Hradci Králové v Šimkových sadech a v neděli 17. června v Plzni ve Štruncových sadech. Prostě tenhle víkend uvidíte pěknou sadu v sadu!!!