Jak je na tom scéna v Budapešti? Po Bomb The City v Bratislavě a Praze jsme se vypravili do Budapešti, kde na nás čekalo překvapení v podobě zatím největší zastávky ze vzpomínaných třech míst.

Všechno začalo okolo oběda v lokálním Medium Skateshopu, který drží tamní scénu stále nad vodou. Po příchodu na nás čekalo množství nahecovaných skejťáků a my jsme se nemohli dočkat na to, jaké bomby v tento den padnou. Parta pečlivě vybrala spoty a tak jsme se v davu přesunuli hned na první.

Plánovaný spot stihl bohužel někdo zničit, a tak jsme museli najít náhradní plán, což naštěstí v spoty přeplněné Budapešti nebyl vůbec problém. Asi o 100 metrů vedle se nacházely perfektní zídečky, na kterých by byl hřích neskejtovat. Proběhla rychlá mise, kde padlo pár solidních triků, které uvidíte ve videu a kvůli vysokému riziku příchodu policie jsme odevzdali ceny od Vans a Socket Hardware a přesunuli se na další place.

Pro skatery asi nejznámější náměstí v Budapešti zažilo středověk, protože tolik triků, co tam stihlo padnout za naši hodinovou návštěvu nás opravdu dostalo. Nepřekazil to ani občasný déšť a tak jsme byli svědky opravdu skvělé session. Lokální skaters s pomocí českých, slovenských či polských jezdců jako například Matúš Mozola, Jano Ondrejka, Adam Križovenský, či Emil Wolan ukázali, co je to skateboarding.

Byl čas se přesunout na závěrečný spot, kterým byl DIY park hned v centru města. Chlapci se za poslední rok opravdu hecli a vybudovali perfektní rádiusy a novou pyramidu, na kterých jednoduše musel proběhnout nějaký ten best trick. Tu jsme opět viděli fs airy v americkém stylu a za nás nejlépe dopadl best trick na nejmenší překážce v celém parku, na slappy curbu.

Padala tma, byl čas rozdat poslední ceny těm největším zabijákům, dát si s lokálama pivko a odebrat se s pozitivní náladou z návštěvy hlavního města Maďarska zpět do Prahy. Děkujeme Budapešť, jste skvělý!

Foto: Pepa Krejčí / Peter Mercell.
Video / Text: Mitch
Velmi děkujeme všem zúčastněným riderům, medium skateshopu, že se o nás postarali a samozřejmě sponzorům Vans a Socket hardware za věcné ceny pro vítěze.