Vans představil 10. února nový model boty a to konkrétně PRO model australského jezdce jménem Chima Ferguson. Tato bota dostala pojmenování Chima PRO 2 a je následovníkem prvního pro modelu, který tenhle technický zabiják vlastní. Tato technologiemi nabitá bota se vyznačuje lehkostí, zesílenou špičkou, která je v této době trendem, ale hlavně UltraCush Lite 3D vložkou. Takže od prvního modelu je toto zásadní pokrok směrem vpřed.

Bota dostala v rámci designu i klasický Vans pásek, který při prvním modelu chyběl. Dá se říci, že Chima si bral inspiraci od pro modelu Kyle Walkera, kde se to odrazilo například na zesílené patě a celkově působí bota pevnější a odolnější od té předchozí. Tato bota si najde příznivce každého stylu, ať je to street jezdec, který má v oblibě zídky, raily, schody a gapy, nebo bowlový nadšenec. Jednoduše univerzální věc, která je určena pro každého.

Při této příležitosti vyšla i kolekce oblečení a doplňků s podpisem Chima. Najdete tam jednoduché sportovní střihy, například polo trička, nebo trička s dlouhým rukávem. Každý kousek je označen jako „V“ spolu s logem Chima Ferguson. 

Vše o tomhle inovačním modelu najdete ZDE