Nedávno nám Vans představil nový model bot, konkrétně pro model australského zabijáka jménem Chima Ferguson. U Vansu je to již jeho druhá bota, která je svou kvalitou o kus dál než ta první. Při této příležitosti se v hale u Maxima Habance zorganizoval Chima Wear Test Day, kde si riders mohli samotnou botu otestovat a detailněji si ji prohlédnout.

Celá akce začala již dopoledne tréninkem pozvaných jezdců, během kterého hrál DJ LU2 až do samotného konce. V parku už v tu chvíli shredil kompletní český Vans team a to ve složení Tomáš Vintr, Martin Pek, Maxim Habanec, Rišo Tury, Kryštof Mizur, David Luu, Frederik Lupták, ale i další jako například Honza Navrátil, Honza Malý, Štěpán Bareš, Tomáš Stejskal, Michal Suchopár a Mirek Kvapil.

Po tréninku se všichni sběhli ke cateringu a vychutnali si luxusní oběd a pár piveček. Po obědě se pomalu všichni začali shromažďovat v chill zóně, kde botu do detailu představil Tomáš Vintr, ke kterému se následně připojil Martin Pek, Rišo Tury a Maxim Habanec. Vysvětlili nám její vlastnosti a novinky, které tuto botu dělají takřka univerzální. Vans ve svém teamu dokonce přivítal novou posilu a to Adélku Dončukovou, ta si tak od Tomáše Vintra s radostí převzala svůj první velkej balíček.

Později se riders z chill zóny přesunuli přímo do parku a tam botu otestovali v praxi. Na místě byl vidět solidní skateboarding od techniky v podobě Riša Turyho a Martina Peka přes velký polety až po wallride od Štěpána Bareše, který určitě všem utkvěl v paměti. To je tak, když se v jednom skateparku sejde to nejlepší, co nám naše skate scéna nabízí.

Ke konci akce si všichni skaters dali pohodičku a prohodili pár slov, potom se vydali na koncert kapely Pipes and Pints, která se řádně pojí se skateboardingem, prostě krásný zakončení skvělýho dne.

Teď už si vychutnejte edit a níže přiloženou galerii!