Světová skateboardová špička se sjede do České republiky již podesáté na GrandPrix Beroun 2019 Praha – GrandPrix Beroun, jeden z největších evropských závodů ve skateboardingu, se uskuteční v sobotu, 22. června v areálu skateparku v Berouně, jen 15km od Prahy. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět ty nejlepší závodníky doslova z celého světa!

Program akce GrandPrix Beroun začíná již v pátek 21. června příjezdy prvních profesionálních jezdců a jejich oficiálním tréninkem před sobotním mistrovským závodem. Na startovní listině se objeví také celá česká skateboardová reprezentace ve složení Tomáš Vintr, Maxim Habanec a Martin Pek, doplněna slovenskou superstar a členem slovenské skateboardové reprezentace Rišem Turym, který minulý rok obsadil 2. místo, hned za profi jezdcem z Japonska, Ryem Sejirim. GrandPrix Beroun je jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší přímo Česká Televize. Tento rok bychom rádi opět uspořádali závod, který naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků, říká Tomáš Vintr, zakladatel závodu, který je zároveň členem a jezdcem české skateboardové reprezentace.

První ročník GrandPrix Beroun se konal v roce 2010 při příležitosti slavnostního otevření nejmodernějšího betonového skateparku v České republice a závod se rychle stal pojmem v celosvětovém měřítku. Od té doby se celá akce mnohonásobně zvětšila a prošla řadou změn. V roce 2015 se závod stal jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) a od roku 2018 je oficiálním závodem globální série TheBoardr. Skateboarding se představí jako nový sport na LOH v Tokiu 2020.

V letošním roce přivítáme předem vybrané a pozvané závodníky z téměř 20-ti zemí doslova z celého světa. Nebudou chybět hvězdy a držitelé zlatých medailí z prestižních X-Games, nebo závodů Světového poháru z USA, Kanady, Japonska, Jihoafrické republiky, Malajsie, Brazílie a doslova celé Evropy. Sobotní závod kategorie PRO nabídne 15 nejlepších, pozvaných závodníků, které doplní 5 divokých karet z ČR a 5 jezdců, kteří se probojují amatérskou kvalifikací. Akci bude přenášet kanál ČT Sport. Vstup na skateboardové mistrovství je do 12 hodin zdarma.

Doprovodný program v podobě hudebního festivalu se koná přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku u vlakového nádraží a na hudebním pódiu vystoupí hvězdy českého hudebního nebe jako například KAPITÁN DEMO, DJs Akvamen a Luckyboy, nebo slovenská hudební star EGO, který je zároveň hlavním vystoupením festivalu. Hudební festival je nedílnou součástí celé akce a začíná ihned po skončení skateboardového mistrovství, v 19:00 hodin.

Program:
Pátek 21. 6. 2019 – oficiální trénink a otevření areálu pro veřejnost
* 13:00 – 21:00 Oficiální trénink závodníků všech kategorií
* 21:00 – Uzavření areálu

Sobota 22. 6. 2019 – GRANDPRIX BEROUN 2019 – hlavní závod
* 09:00 – 11:00 Závod kategorie AM
* 12:30 – 15:00 Kvalifikace kategorie PRO – hlavní závod

* 15:00 – 17:00 Semifinále kategorie PRO
* 17:00 – 18:00 Finále kategorie PRO
* 18:00 – 18:10 G-Shock Time Attack Best Trick
* 18:10 – 18:25 Excelent AM RACE
* 18:25 – 18:40 Best Trick contest
* 18:40 – 19:00 Slavnostní vyhlášení
* 19:00 – 00:00 Hudební festival + GPB 2019 Afterparty

KAPITÁN DEMO:
KAPITÁN DEMO je alter-ego českého hudebníka Jiřího Buriana, který mimo to má také kapelu Southpaw.
Momentálně je Kapitán Demo jedním z nejvíce žádaných hudebníků, kteří berou hudbu s nadhledem a svými texty si
doslova střílí jak z ostatních umělců, veřejnosti, tak i veřejných kauz a problémů. Jedná se o nejúspěšnějšího záporňáka české hudební scény.

EGO:
Ego, je slovenský rapper, který je mimo jiné členem skupiny Kontrafakt spolu s Rytmusem a DJ Anysem. Sólovou
kariéru zahájil vydáním singlu "Žijeme len raz ", který se roku 2012 stal hitem č. 1 ve slovenských rádiích. Ve
druhé polovině 90. let tvořil Ego s DJ Anysem (kdysi DJ Aneška) méně známou skupinu Prízrak. Ego odešel na rok
do Kanady, odkud ho po devíti měsících za graffiti vyhostili. V současné době je EGO jedním z nejznámějších
hudebníků na česko-slovenské scéně.

DJs LUCKYBOY, AKVAMEN, LU2:
Dlouhodobě spolupracujeme se 3 z nejlepších DJů v České republice, kteří zaplňují kluby v průběhu celého roku. 22. 6.
2019 budou všichni 3 přítomni i na GrandPrix Beroun 2019. DJ LU2 a LUCKYBOY se budou střídat v průběhu
celého skateboardového mistrovství, DJ AKVAMEN pro vás bude celou akci svou show uzavírat a věřte nám, bude se
na co těšit!

Pro další informace sleduj:
Facebook fanpage
FB Event
Oficiální stránky
Instagram