Počasí jak na Sahaře přivítalo v sobotu 16. června akcičku B4F v Hradci Králové. Naštěstí je místní skatepark obklopen zelení a pod střechou, takže se mohlo skejtovat v příjemných podmínkách. V závodě toho nejvíc využil Timon Matěna a zaslouženě zvítězil, v Best tricku pak zazářil Jamie z Pardubic.

Hradecký skatepark v Šimkových sadech je jako jeden z malá skateparků zastřešen, což umožňuje plus mínus celoroční ježdění. Navíc město v parku zřídilo funkci správce, kterou zastává skater Ondřej Bery Bernkraut, a může se tak jako zaměstnanec magistrátu o celý prostor starat a udržovat ho. Ve volným čase tu Bery navíc organizuje skate školičku pro nejmenší a je prostě vidět, jak jde Hradec skejtově nahoru. Jen tak dál!

Dopoledne před závodem se skatepark zaplnil dětma a vypadalo to, že se akce zúčastní rekordní počet závodníků. Během tréninků jsme ale zjistili, že hodně prcků trpělo nervozitou a do contestu se jim nechtělo. Board 4 Future děláme právě proto, aby si závody vyzkoušeli všichni bez stresu, a tak nikoho do ničeho nenutíme. Proto svoje tři jízdy nakonec jelo jen asi deset riderů ve věku mezi 5 – 11 let, většinou lokálové z Hradce Králové, což jen dokazuje, že Bery tu na skate školičce fakt maká.

Ale dost keců, jde se závodit. Všichni zúčastnění se maximálně snažili a dávali do toho úplně všechno. Holky zastupovala Verča Krausová, nejmladším účastníkem byl Honza Horák, pětiletej capart, který má skateboarding v genech po tátovi. Dalším jablkem, co nepadlo daleko od stromu, byl na čtvrtém místě Tonda Nagy. Jezdí pár měsíců a parkem velmi zkušeně projížděl, prostě ten čuch na airtime zdědil po tátovi, kterej v devadesátkách lítal slušně na skejtu i snowboardu. Třetí příčka patřila Matyáši Kavanovi, kterej v Hradci vyrůstá pod osobním dohledem Beryho. Předváděl olíčko z rádiusu na plošinu nebo rock to fakie. Jakub Kubec si druhý místo vyjel díky pěknýmu stylu a trikům jako třeba ollie transfer přes pyro. Celkovým vítězem se pak stal Timon Matěna, zabiják z Brna, kterej už je na scéně známej díky svýmu snowboardingu. Nejspíš i proto ježdění na desce s kolečky posílá ve snb stylu, hodně lítá, a v Hradci ukázal triky jako bs air nebo bs air 360.

Po skončení dětský kategorie následoval Best trik pro starší. Správce Bery, mistr umotávek a neuvěřitelnejch skate challangů, předved třeba pop shove-it double flip nahoru na eurogap. Michal Bartoš poslal netradiční boneless přes eurogap nahoru nebo flip přes pyro. Kuba Horák zaujal laserem nahoru na gap a frontside lipslidem na šikmym railu. Plusový body měl i Vojta Svěrák za bs flip na eurogap, Lukáš Dymák za bs double flip nahoru na eurogap a halfcab bigspin přes pyro, a Martin Beránek se svým sminem na šikmym railu. Vítězem se ovšem stal Jamie z Pardubic, kterej se rozehřál grindem na hubě a pak asi na dvacátej odjel boardslide na kink railu nahoru.

Děkujeme Hradeckým za dobrou účast a už se na vás těšíme na pražském finále 1. září ve skateparku Baba v Praze. A jinak pozor, zbývá již jen jedna poslední kvalifikační zastávka a to 26. srpna v Českých Budějovicích.