Každej, kdo byl aspoň jednou v Lošticích, určitě zná tohodle mladýho zabijáka, kterej má tuhle halu najetou, jako nikdo jinej. Aby jsme tohle zimní útočiště většiny moravskejch skaterů přiblížili i jiným koutům Česka, máme pro vás rozhovor s Milanem plus můžete mrknout na jeho insta bomby z již zmíněné haly.

A post shared by Milan Lausch (@milanlausch) on

Čau Milane, pověz nám něco o loštické hale, jak dlouho funguje?
Zdarec Radime, hala funguje už od roku 2007 (fuu to je doba). Postavena byla rok předtím, ale pak byly nějaké problémy s otevřením.

Když si chce jít člověk zajezdit, kde sežene klíče a kolik je vstupný?
O halu se teď stará místní borec Roman Blažek. Stačí mu zavolat nebo napsat sms na číslo +420606037943 a on vám jí odemkne. Vstupný je 30Kč na osobu na den, což je pohoda.

A post shared by Milan Lausch (@milanlausch) on

Funguje nějaká otevírací doba?
Se správcem se dá domluvít. Takže se dá jezdit celé odpoledne až do večera. Nějaká oficiální doba se moc nedodržuje spíš je to o té domluvě.

Setkáváš se často se situací, že fakt nejde jezdit kvůli náporu biků, nebo homoběžek?
Jak kdy, když je hnusně, tak se o víkendu stane, že se sejdou skejty, kola, koloběžky a brusle. Ale většinou si tam jde v pohodě zajezdit. V týdnu tam bývá málokdo.

A post shared by Milan Lausch (@milanlausch) on

Většina hal trpí hlavně v zimě na to, že dřevo brutálně klouže, je tam zima atd. Jak je tomu v Lošticích?
Topení tam bohužel žádné není, takže tam je fakt výhoda jenom to, že je tam sucho. Dřevo klouže asi jako každý dřevěný překážky. Já jsem na to zvyklý, takže nemůžu soudit, jestli to klouže nějak extra víc než jinde, ale asi ne. Je to spíš o zvyku.

Milane díky moc za rozhovor a přejeme spoustu odjetých triků nejenom v tvarůžkové hale, měj se nejlíp!
Já díky Radime! Snad se o hale dozví pár nových lidí. Zdravím z tvarůžkova!