Minulou sobotu, tedy 3. března 2018, se v prostoru Kasáren Karlín odjela Game of S.K.A.T.E. zaštítěná mladou značkou Socket hardware a naším magazínem. Kromě open GoS tu v dopoledních hodinách probíhala bezplatná skate školka a později i battly českejch skejtovejch legend. Teď tu máme report s videem a fotogalerií.

Vše začalo kolem desátý dopolední, kdy se do Karlína začaly trousit skejtuchtivý dětičky. Těch se nakonec sešlo několik desítek a na jednoduchejch překážkách si až do druhý odpolední mohly pod odborným vedením zkoušet základy skateboardingu.
Registrace do game of S.K.A.T.E. pak mohl využít každej příchozí. Sjelo se hafo riderů ze všech koutů republiky a na startovní listině se nakonec sešlo celkem 51 jezdců. Aby se vše stihlo a po prvním kole už se jelo „ideálním“ pavoukem, na začátku bylo třeba, možná trochu drasticky, oddělit zrna od plev. Jelo se tak na tři písmena po třech, někdy až čtyřech. Kdo umí, tak umí a ani tohle ho nezastavilo. Z favoritů v úvodních battlech vypadli asi jen Honza Malý, Michal Galik nebo Fanda Šesták.
Nejlepší šestnáctka obsahovala jména jako Hrotič, Martin Kalenský, Daniil Platonov, Jirka Hronek, Tomáš Barták, Dávid Szakálos nebo Aleš Jež, takže o diváckou atraktivitu nebyla nouze. Kameraman vše poctivě zaznamenával, takže o tricích netřeba se rozepisovat, od toho je tu video. Mezi top 4 se každpádně probojovali pánové Platonov, Hronek, Jež a Barták. Finále zabil Willy, za ním skončil Aleš Jež a souboj o třetí místo lépe dopadl pro Jirku Hronka.
Jak už jsme psali, zajímavým bodem programu byla i Legend game of S.K.A.T.E., do který pozvání přijali a na místo dojeli třeba Honza Minol, Lukáš Vlček, Michal Vavro nebo Kuba Brož. Kromě nich trikama překvapil třeba i Lukáš „Béďa“ Wieluch nebo uznávanej kameraman David Chvátal. Všichni si užili velkou porci srandy a ve finále Brož vs. Vlček byl nakonec úspěšnější Kuba, hlavní hvězda videa Praha 2003.
Rozdaly se věcný ceny, prize money 5.000 Kč a poslední oficiální částí dne bylo promítání starejch dobrejch profilů, no prostě nostalgie jak má bejt. Spousta mladejch si v tu chvíi uvědomila, jak daleko byl českej skateboarding v letech minulejch a hlavně Honza Minol sklidil patřičný ovace.
Následoval už jen přesun na bar a probírání všeho možnýho i nemožnýho. Den to byl povedenej, věříme, že si ho všichni zúčastnění patřičně užili a třeba bude možnost se při podobný příležitosti potkat i někdy v budoucnu!