Dogtownovský rodák Elijah Berle, který nedávno vydal svou první signature pro model botu s Vansem se svěřil s pár poznatky ohledně jeho působení v týmu a motivací/inspirací za jeho skateboardingem. Po přečtení i těch pár slov ti bude jedno jasné – Elijah je moudry muž.

 

„To mě inspiruje nejvíc ze všeho – skateboarding ti dává pocit být naživu.“

 

Co tě na skateboardingu tak inspiruje?

Jedna z věcí, která mě nejvíc inspiruje je ten pocit a místa, která skateboarding sebou přináší. Ten pocit, který ti skateboarding dává, když se zrovna daří nebo i naopak. Nesnáším ho, ale zároveň ho miluji, ale i přesto na něj vždy myslím. Nemám ho nikdy dost. Jsem závislej. Je to ten pocit, když ráno vstaneš a máš v plánu zkoušet nějaký trick a celou noc předtím ani nespíš nebo ráno nejíš – jen přemýšlíš celou dobu o tricku, který chceš ten daný den zkusit a pak se konečně dostaneš na spot a všechno skončí. Je to jen o tobě a spotu pak přemýšlení ustává. Jestli ten trick odjedeš, tak je to jenom plus, ale i když se to nepodaří, tak pořád se citíš naživu. To mě inspiruje nejvíc ze všeho – skateboarding ti dává pocit být naživu.

Co je nějvětší lekcí, nebo nejhrdější moment, který ti skateboarding nabídl.

Skateboarding dokáže učit ty nejdůležitější životní lekce: tvrdě makej i přes těžké časy a pořád se toho drž, i když se chceš někdy vzdát. Jdi dál a zaručeně se z toho něco vznese. Moment, na který jsem zatím nejvíce hrdý je mít vlastní signature botu s Vansem. Tvrdá dřina se vyplácí.

Tohle je tvůj první signature pro model s Vansem. Co tenhle moment znamená pro tvou kariéru?

Mám chuť skatovat ještě tvrdějí a tlačit své hranice jestě víc. Nošení těhle bot si chci zasloužit a tak též si chci zasloužit tenhle hrdý moment.

Řekni nám něco o designovém procesu – co bylo pro tebe nejdůležitější?

Nejdůležitější vychytávkou bylo vytvoření podpory pro cup sole a během toho ponechat vzhled a pocit vulcanizovaného stylu a myslím, že jsme trefili hřebíček na hlavičku.

Co je pro tebe nejdůležitěšjší, když se bavíme v rámci každodenního gearu během skatování? Jak tento gear ovlivňuje tvou skatovou rutinu?

Jestli necitíš svoje náčiní, tak tvé načiní nebude cítit tebe. Budes skejtovat na hovno. Jestli jsi sebejistý s tím co nosíš, budeš mít větší důvěru k sobě samému. Ten samotný pocit ti umožní skatovat mnohem líp.

Proč jsi hrdý jezdit za Vans?

Jsem na to hrdy už jen kvůli pravému dědictví tohoto brandu. Vans má své kořeny ve všem co miluju. Ať už to je skateboarding, surfing, hudba nebo umění, Vans se nesnaží být něčím, čím není. Vans je originál a všechno co tenhle brand supportuje zachyje krásu života, kterého znám.

Co pro tebe znamená “ Off the Wall“?

“Off The Wall” pro mě znamená, že si musíš vybrat vlastní trasu a dělat věci po svém. Buď sám sebou. Je to ta nejlepší věc, kterou můžeš být.

Jaká je tvá perspektiva ohledně reputace Vansu ve skateboardingu a ovlivňuje to nějak  tvůj skateboarding?

Vans je skateboarding. Nemusíme se porovnat s nějakými standardy kázány někým jiným. Děláme svoje věci a funguje to. Je úžasné vidět, jak každý zapadá do puzzle něčím svým. Každý v týmu Vansu žijou pro svou pravou vášeň a to je to, co nás spojuje. Pushuje mě to být sám sebou a najít si svou vlastní trasu, což je skvělé!


Velké díky patří Lucii Pavlkáskové za share!