Nedílnou součástí extrémních sportů je dnes jejich zaznamenání na sportovní kameru. Nám se pod ruce dostala nová akční kamerka LAMAX ACTION X6, která kombinuje kompaktní rozměry, nízkou hmotnost, kvalitní full HD záznam a díky rozmanitému příslušenství i spoustu možností natáčení. Podívejme se tedy na ni.

Kamera nabízí několik režimů: nahrávání, focení, sekvenci a cyklické natáčení. Ovládání je velmi intuitivní a jednoduché, ale zároveň nechybí nic podstatného. V menu si jednoduše nastavíte vše od výběru jazyka až po nastavení expozice nebo samospouště. Díky vestavěnému WiFi můžete kameru ovládat dokonce pomocí smartphonu. Můžete tak kameru připevnit i na velmi špatně dostupné místo a pohodlně natáčet atraktivní záběry i tam, kde to bylo dříve jen velmi obtížné.

Největší výhodou LAMAX ACTION X6 je integrovaný displej. Díky tomu jsme okamžitě mohli zkontrolovat, zda nám natočené záběry líbí a nekupovali takříkajíc zajíce v pytli. Když už jsme u natáčení, musíme také zhodnotit jeho kvalitu. A ani tady jsme nebyli zklamáni. Na trhu jsou určitě kamery s kvalitnějším výstupem, nicméně v této cenové kategorii se jedná o špičku. Jak už jsme zmínili výše, kamerka nabízí Full HD záznam a k tomu připojuje i 12 Mpx fotoaparát. Nám to přijde jako plně dostačující.
lamaxfoto
V neposlední řadě se musíme zmínit o tom, co vše dostanete v balení. My jsme napočítali celkem 23 kusů příslušenství včetně vodotěsného pouzdra, dvou baterií a celé řady různých držáků. Díky tomu ji připevníte na skejt, helmu nebo třeba na zápěstí. Fantazii se meze nekladou.

Několik dní s akční kamerkou LAMAX ACTION X6 nás přesvědčilo o tom, že se jedná o kvalitní produkt. Zlepšit by se mohla kvalita fotografií, zde jsou na tom někteří konkurenti lépe. Nás na druhou stranu více zajímalo natáčení a tady si kamera vedla výborně. Potěšil nás integrovaný LCD displej a baterie navíc. Mimochodem ve full HD rozlišení jsme přesáhli deklarovanou maximální výdrž baterie o nějakých 30 minut. A to rozhodně není běžné. Kameru tedy bez výčitek doporučujeme. Za méně než tři tisíce korun, podle nás, není co řešit.

Plusy:

  • slušná kvalita videa
  • displej a WiFi
  • ohromné množství držáků
  • odolnost a všestrannost použití

Mínusy:

  • fotky spíše průměrné

Pro více informací o kameře Action X6 navštivte stránky Lamax Electronics nebo jejich e-shop.