V sobotu 19. května přivítal skatepark v Brně Komárově první zastávku celorepublikové serie skate závodů pro kategorii 14 let a mladší. Účast lokálů nebyla zrovna největší, v půlce všechno spláchla pravá letní bouřka, ale nakonec se povedlo akci dokončit podle plánu a první místo si odvezl dvanáctiletý Lukáš Mizera z Veselí nad Moravou.

Před dvěma roky jsme se v redakci Boardu rozhodli, že vrátíme radost, kterou od skateboardingu posledních 25 let dostáváme, a uspořádáme akci bez stresu. Začalo se plánovat a po pár dnech z toho vznikl následující scénář: Dopoledne skate škola pro začátečníky, po obědě závod pro kategorii 14 let a následně best trik pro všechny příchozí. Navíc z každé zastávky vždy ti nejlepší do 14 let postoupí na pražské finále, kde se pojede o zajímavé věcné ceny. Plán jsme měli super a organizace závodů se v roce 2016 povedla. Celkově to tenkrát vyhrál Kryštof Huja, kterej už dnes moc nejezdí, ale ani to nás neodradilo se letos pustit do B4F znova.
Zásadní na Board4Future je závod kategorie do 14 let, který nám letos sponzoruje Socket Hardware a Vans, například na celkového vítěze čeká lahůdka v podobě 6 párů bot Vans a 3 x kola Socket. Od sponzorů plynou i věcný ceny do best triků, vždy se jede o boty, kola, ložiska a spousty dalších cen, zkrátka skoro nikdo neodejde s prázdnou. O to víc překvapilo, že do Brna nedorazilo mnoho jezdců. Park přetékal koloběžkářema, ale lidi s deskama se dali počítat na prstech. Nicméně odbyla druhá odpolední a rozjelo se první kolo. Hned od začátku bylo vidět, že přední místa obsadí Mikuláš Paule a Lukáš Mizera. Oba dva to tam sázeli jak Babiš řepku, točili flipy, bigspiny, pěkně grindovali. O největší estrádu se ovšem postaral Frederik Minol, tříletý capart, který přejížděl bouli, sjížděl bank na fakie nebo dropoval z hrany do banku. Jo, jablko nepadá daleko od stromu, když je váš táta Honza Minol.
Pěkně rozjetý závod hned po prvním kole spláchla pořádná bouřka a ani po hodině pršet nepřestávalo. Začali jsme tedy už pomalu balit saky paky, když tu náhle vysvitlo sluníčko a díky košťatům a stěrce se mohlo během půlhodiny skejtovat na novo. Mladší kategorie dojela své zbývající dvě kola v podobném nasazení jako to první, a tak porota složená z team riderů Socket mohla vyhlásit výsledky:

1) Lukáš Mizera, 12 let, Veselí nad Moravou
2) Mikuláš Paule, 11 let, Uherské Hradiště
3) Vilém Sýkora, 12 let, Brno
4) Metoděj Trávníček, 8 let, Brno
5) Frederik Minol, 3 roky, Brno

A nastal čas na best trik, který se jel na manuálce s dropem. Povoleny byly slidy, grindy, manualy nebo skákání ze zídky. Z velké části to opanovali jezdci z partičky kolem Acrasy apparel, která se na pořádání brněnského Board4Future spolupodílela. Vidět jsme tak mohli například Zdeňka Ustohala, Martina Smrže a Vaška Stavárka, dále se best triku účastnil třeba Pepa Košťál, Denis Copák nebo Lukáš Mizera, který neměl dost celodenního skejtování. Best trik nakonec ovládnul Vašek Stavárek s trikama flip fs tail, fs tail flip ven a hardflip, zaslouženě první místo. Na druhé místo si šáhnul Pepa Košťál s trikem fs tail big spin a třetí flek patřil Denisovi a jeho inward heelflipu do fs tailu, který neodjel úplně nejčistěji, ale takovou vraždu jsme museli ocenit alespoň ložiskama. A poslední dvě místa obsadil Dan Tomšíček za fakie heelflip ze zídky a Lukáš Mizera za backside bigspin tamtéž.

Příští zastávky Board4Future:
3. června Praha – skatepark Řepy
16. června Hradec Králové – skatepark Šimkovy sady
17. června Plzeň – skatepark Štruncovy sady
26. srpna České Budějovice – skatepark ulice E. Rošického 16
1. září finále Praha – skatepark Baba