V sobotu 20.6. otřásl Brnem pohyb litosferických desek! I za dost nepříznivého počasí proběhla akce oslavující Mezinárodní den skateboardingu.

Rok 2020 nám zatím moc nepřál. V době kdy přicházelo nejkrásnější počasí, nás napadl bacil, který nás z ulic, skateparků a hospod vyhnal zpátky do domovů. Opatřením pomalu, ale jistě začal být konec, a proto se už po třetí mohla uskutečnit pod taktovkou Snowboard-Zezula letní oslavu skateboardingu v Brně – Skejt & Pivo Go Skate Day.

Stejně jako loni, se posunul datum eventu tak, aby nikdo z vás nemusel řešit vstávání do práce a mohl si den skateboardingu užít bez jakýchkoliv omezení. Vzhledem k počasí se muselo improvizovat a den se tak nastartoval powerslide contestem na nejlegendárnějším lokálním street spotu – Fuzz bedny. Ten nejkreativněji pojala punková celebrita brněnskýho skejtboardingu Vojta Kratochvíl.

Pokračoval jam na nově vzniklé centrále s manuálkou uprostřed Fuzz plazy, kterou parta lokálů zainvestovala z vlastní kapsy a sama taky postavila, za což patří obrovský respekt celé crew! Dík patří taky Snowboard-Zezule za příspěvek! Jam na nové centrále jednoznačně ovládl Arabskej princ ej kej ej Alex Al Zouri.

Na Fuzz ještě zůstaneme. Následoval Best Line contest, kterej i v tom nepříjemným dešti ovládl jeden z nejvěrnějších lokálů a člen ZEZULA famílie David Řezy Řezníček.

Odhodlaní jedinci se nenechali připravit ani o každoroční Death Race z prvního spotu přímo na FBB Klub Na Dráze. (cca 4km push na rychlost)

První místo bral Fanda, nová mladá krev brněnskýho skejtboardingu. Tady jsme museli začít opět trošku improvizovat, protože hlavní cena byla láhev Johnny Walker od kluků z Cult of the Road. No a jelikož Fanda není plnoletej, vytáhli se zásoby cen od Jart Skateboards, Fanda s upřímným nadšením sáhl po desce a láhev bral druhý v pořadí Death Race contestu, místní Dios Dimitrios ej kej ej Dan Tomšíček.

A aby si celou akci užili nejen milovníci streetu, ale i surfaři z rádiusů, nechyběl ani tradiční contest v místní COTR minirampě. Battle byl nabitej a hodně vyrovnanej, i přes celodenní poctivý pitný režim o který se postaral Excelent. První místo si mezi lokální mašinou Karlem Říhou, Vojtou Kratochvílem a návštěvou ze Žďáru Lesliem nakonec opět vydrtil David Řezy Řezníček.

Možná se zdá, že už toho bylo dost… Leslie ale rozhodně dost neměl! Po náročným contestu jsme hned navázali na poslední oficiální část dne, besttrick v minirampě, kde asi po 50 pivech a 100 pokusech Leslie vrací Blunt kino ven na tom nejšílenějším extensionu v Brně.

Velké dík patří všem, kteří si i přes nepříznivý počasí udělali čas a měli chuť dorazit a užít den skateboardingu. DYCKY BRNO!

Foto: Tomáš Dragoun