Problémy všeho druhu znatelně pozdržely vydání videa z finálovýho závodu Dárkšlíd Miniramp Series v Jablonci. Teď je konečně online a s ním i pár následujících řádků popisujících tuhle skejtovou veselici.

Po závodě v Jilemnici a Nižboru se série v sobotu 17. února přesunula do jabloneckýho D-EPPL music & board clubu. Původní minirampa tu byla přestavěna v členitej bowl a větší možnost vyniknout tak měli rideři, který nemaj problém se zatáčkama a surfingem. Závodníků se sešlo kolem dvacítky a znovu se jely jamy po třech, odkud se postupovalo dál.

V top devítce pak nechyběla jména Arina Rahman, Daniel Dauš, Jára Kudílek, Fanda Šesták, Igor Hanečák, Adam Löfler, Černoch, Pavel Lisý nebo Javor. Nejzapamatovanějšíma trikama byl určitě Igorův nosegrind výtrh do zatáčky a z kopce (nakonec vyhlášeno best trickem dne), blunt fingerflip na extensionu Járy Kudílka, polety Ariny Rahmana a Fandy Šestáka nebo šílenej drop Tomáše Javůrka. Všechny tyhle libovky můžete vidět ve videu.

Kromě klasiky se v Jablonci odjel ještě speciální Vans Chima Pro 2 Corner grind contest. Tenhle roh rozhodně nic nedává zadarmo a většina lidí musela hodně přemejšlet, jak se na něj rozjet a jak něco projet. Rybník všem vypálil Černoch s bs 5-0 do fakie, za který si zaslouženě odnesl zmiňovaný botky.

Zpátky k závodu. Do superfinále šel Černoch, Arina, DéDéčko, Fanda a Jára Kudílek. Bylo se dost na co dívat a kromě vítězství v Epplu šlo i o zlato v celkový sérii. Vedoucímu DD s Járou tahle část contestu ale zrovna moc nevyšla a na první flek se nedostal ani jeden z nich. Fanda bowl projížděl dlouhejma grindama, do toho lítal i jezdil techniku a porota tak první flek přiřkla jemu před Arinou a Mr. Daušem.

Po vítězství v Nižboru, druhym místu v Jilemnici a třetím v Jablonci celý sérii kraloval Daniel Dauš před Járou Kudílkem a Fandou Šestákem. Rozdaly se lahve, ceny a jak už bylo zvykem, na řadu přišly kapely. Tentokrát šlo o skupiny Vole s Ondrou Filípkem za bubnama, který doplnila partička Hrobokop. Na svý si přišly milovníci tvrdší muziky a lepší zakončení si nikdo snad ani nemohl přát.

Díky letěj všem zúčastněnejm, sponzorům a hlavně těm, co dali k závodům k dispozici svý rampy nebo bowl. Příští rok se podobný mecheche snad bude moct jet znovu!

Výsledky Dárkšlíd Miniramp Series v Jablonci:
1. Fanda Šesták
2. Arina Rahman
3. Daniel Dauš
4. Jára Kudílek
5. Černoch
6. Igor Hanečák
7. Pavel Lisý
8. Adam Löfler
9. Tomáš Javůrek

Celkový pořadí série:
1. Daniel Dauš
2. Jára Kudílek
3. Fanda Šesták