V sobotu 6.10.2018 se v Karolince, v Beskydských horách, otevíral nový skatepark, který postavila firma Fiveramps. K otevření nového skateparku se zde jel závod, který měl streetovou a bowlovou část.

Ve 12 hodin dopoledne začal contest streetu mladých do 15ti let, kde se přihlásilo celkem 16 riderů. Poté se vyhlásily výsledky mladší kategorie a paní starostka šla slavnostně přestřihnout pásku k novému skateparku. Po přípitku šla na řadu parta starších riderů streetu, kde se jich přihlásilo 28. Jak uvidíte sami ve videu, zde kralovali kluci z Moravy. Po celý den zde probíhala soutěž s Vansem o jejich botky a úkolem bylo, co nejrychleji zavázat velkou botu Vans s nejlepší konečným časem 28 sekund. Hudbu samozřejmě zajišťoval moravský král DJ Marthy a občerstvení, v podobě guláše, tortil apod., nesmělo chybět. V průběhu dne se zde nahrnuly davy lidí, kteří byli zvědaví, co se zde děje a jejich aplaus se nesl celou Karolinkou. Po závodu ve streetu se šlo na Best Trick Contest o peníze rovnou do ruky na různých překážkách. Tady jsme po dvoustovkách rozdali celkem 4.000,- a mohli jsme přejít na konečný Bowl. Do téhle disciplíny se přihlásili i kluci z Polska, kteří to zabíjeli zle. Musíme podotknout, že bowl i street jel i teprve osmiletý Matěj Talaš, takže dostal symbolickou cenu nejmladšího účastníka. A novinkou bylo, že jely i dvě mladé slečny, což mega ceníme a doufáme, že jsme je neviděli na závodech naposledy.

Moc děkujeme sponzorům, za to, že stále podporují závody a největší díky patří paní starostce, klukům z Karolinky a městu Karolinka za velkou podporu a pomoc při organizaci. Těšíme se na další Karolinskou Lagunu 2019.

Vítězové mladší kategorie:
1. Sebastian Skalik
2. Marek Michálek
3. Piku LikVítězové Bowlu:
1. Ondřej Havran
2. Bartek Piguła
3. Honza Kesler a Martin BryndačVítězové Streetu:
1. Jiří Houka
2. Michal Jež
3. Erik Argaláš
4. Tomáš Nálevka
5. Zdeněk BalcarPředání cen jediným slečnám celého závodu.Nejmladší účastník závodu Matěj Taláš, kterému je teprve 8 let.


Pár fotek od Denise Martause a Rafiho z HauseboarduVíce info ohledně celé akce a skateparku: FB