Malebné horské městečko Vrbno pod Pradědem je poslední dobou častým cílem skejtrů a to rozhodně nejen z Moravy. Díky aktivity lokální scény zde vyrostl betonový skatepark od Fiveramps a v minulém roce se do výzbroje přidala krytá mini rampa v areálu bývalých skláren, kde se na konci října letošního roku konala velkolepý skate Contest s názvem Music Skate Festival. Z této povedené akce s živou hudbou, skvělou atmosférou a nezapomenutelným zážitkem máme pro Vás pár slov od velké vrbenské ryby (ano uhádls to) Zdenka Rybára.

Na konci minulého roku proběhlo slavnostní otevření skateboardové minirampy v areálu bývalých skláren. Tato akce byla celkem hustá a organizátoři se nebáli provádět další nutné práce k provozu haly. Velkou novinkou tohoto roku je dokončení tzv. streetové části, včetně výstavby pódia pro kapely. Podařilo se také dokončit částečnou rekonstrukci toalet, částečnou elektroinstalaci v minirampě a vymalování dalších prostor. Všem pomocníkům patří velké díky! Prostor je tvořen ve volném čase bez finančních nároků.

Na sobotní contest v minirampě dorazila spousta lidí už v pátek, kdy probíhaly potřebné přípravy až do brzkých ranních hodin.  Do Vrbna dorazili kluci z Prahy, Jihlavy, Olomouce, Havířova, Uherského Hradiště, Brna, ale také z Polska. Dan Kočíř se toho vůbec nebál a dorazil  z Londýna.  V sobotu 27. 10. 2018 se plnila průběžně hala nejen skejtrama, ale také příznivci hudby. Na večer byly naplánované koncerty čtyř kapel a samozřejmě contest v minirampě. Organizátoři měli hodně spoustu práce, jelikož dorazilo dvakrát více lidí, než se očekávalo.

Zvolila se taktika zahájení koncertů současně s probíhajícím závodem. Jako první vystoupil lokál SANY, který nastartoval hudební scénu na jedničku. Svým výkonem překvapil snad úplně všechny posluchače. Poté vystoupil Dan Rektořík společně se svým bratrem Jakubem, kteří rozhýbali publikum v rytmu rocku s česky psanými texty. V průběhu dvou koncertů se podařila odjet kvalifikace minirampy, do které se přihlásilo téměř čtyřicet riderů. Kluci se opravdu hecovali a v minirampě byla opravdu skvělá atmosféra.  Z časových důvodů se rozhodčí rozhodli udělat krátkou pauzu a zahájit rovnou finále deseti nejlepších jezdců.

Průběžně s koncem závodu vystoupila na pódiu hlavní hvězda večera XAVIER BAUMAXA. Předvedl opravdovou show a koncert si dle svých slov velice užil. Jako poslední vystoupilo slovenské trio z dalekého Prešova s názvem VOIDI, kteří předvedli energické vystoupení s častou změnou hudebních motivů.

V minirampě se dojel závod až těsně po půlnoci. Jezdci ukázali, co v nich je, a zajeli ty nejlepší jízdy. Závěrem bychom chtěli moc poděkovat všem kamarádům a spoluorganizátorům za jejich pomoc. Obrovské díky patří městu Vrbno pod Pradědem za poskytnutou finanční dotaci. Samozřejmě bychom také rádi poděkovali ostatním sponzorům a lidem, kteří přišli naši akci podpořit svou účastí.

Výsledky

1.) Honze Kesler – Havířov

2.) Daniel Vojtaš – Havířov

3.) David Řezníček – Brno


Těšíme se na vás na další akci!

Sponzoři:

Město Vrbno pod Pradědem
Picnic Skateshop Cz
GreenHousePrague.cz
Fiveramps Skateparks
HORSEFEATHERS CLOTHING
Temple Store
Flip shop
Acrasy Apparel
Young Blood S.A.
Cult of The road
Board magazine


Text: Zdeněk Rybár

Foto: Jára Sijka, David Řezníček