V pokračování série s názvem Skate spots, která má za úkol mapovat lokální skate spoty, si ukážeme oblíbený fleky Jakuba Karla aneb Tarzana. Tarzi má bohužel už delší dobu problémy s kolenem a tak jsme moc rádi a vděční za to, že nás vytáhl na velkou procházku po spotech, který má neustále v hlavě, díky!

Dlouhý kulatý rail
Adresa: 
50.06103, 14.43868
Vyhazov: Nejspíše nehrozí, naprosto klidné místo.
O spotu: Příjemný railík, po celé délce je vcelku rovný, zásek nehrozí. Skáčete buďto z asfaltové cesty, která je nová, tudíž parádní povrch, nebo z chodníku, kde je asfalt trochu hrubší, ale není to nic, co by vás extrémně rozhodilo. Spot se nachází ve stínu stromů, proto doporučujeme vzít sebou koště, vosk se taky bude hodit. Celý spot je lehce z kopce, rozjezd i dopad víc než dostatečně dlouhý.

Double kink/rail z 13-ti
Adresa: 
50.06438, 14.43025
Vyhazov: Poblíž spotu většinou stojí auta, takže hrozí maximálně napruzený řidič, případně kolemjdoucí, jinak by mělo být vše vklidu.
O spotu: Jedná se o dosti těžkej spot typu Kyle Walker, kdy můžete jezdit buďto double kink, nebo jen rail z 13-ti. Použitelný je jen rail, který má goofy rider na bs boardslide a regular rider na fs boardslide, druhý rail má na sobě malý “skatestopper“. Rail je hranatý, pojede krásně. Rozjezd na spodní rail je celkem krátký, z žulové dlažby, kdy je na odrazu malá spára, tu vyřeší vrstva tejpy, nebo plech, nic hrozného. Rozjezd na double kink má stejnou, stejně dlouhou, žulovou dlažbu jako spodní rail, avšak nemá na odrazu tak velkou spáru. Dopad je potom hodně dirty, ale kolečka by s tím neměli mít velký problém. Taky doporučujeme vzít lopatu a koště na odhrnutí hlíny u dopadu.

Betonová zídka pod mostem
Adresa: 
50.05767, 14.43603
Vyhazov: Nehrozí
O spotu: Perfektní betonová zídka, která už má celkem dosti jetou hranu, tudíž vosk berte na tisíc sebou, potom nebude problém ani crooked a další triky. Povrch je starej komoušskej asfalt, kterej má místy malé bubliny a v jednom místě spáru zarostlou trávou. Druhá zídka “za rohem“ už je pod mostem, takže se nabízí možnost skateboardingu v dešti, je tam stejný, o něco lepší povrch, každopádně zídka tam moc jetá není, bude chtít hodně rozjezdit. Koště výhodou, ale není nutné.

Nákladová rampa/grindbox
Adresa: 
50.03902, 14.47685
Vyhazov: Doporučujeme chodit spíše o víkendu, v týdnu přes den je tu otevřený sklad, ale je to o náhodě, vyhodit vás můžou a nemusí, víkend je jistější.
O spotu: Tento spot jsme zařadili především díky stoupající hraně jakožto skvělé zídce do vrchu. Bohužel u ní momentálně stojí kontejner, ale můžete příště zkusit štěstí a třeba už půjde jezdit. Povrch na zemi je klasický asfalt, rozjezd na zídku i na skákání z rampy je dostatečný. Povrch rampy je hladký beton. Doporučujeme vzít vosk a koště kvůli štěrku.

Triple bang
Adresa: 
50.04067, 14.48126
Vyhazov: Krom procházejících lidí by žádný prudy hrozit neměli.
O spotu: Bangy jsou opravdu dost koplé, takže reálná varianta je skákat spíše až do druhého než úplně z vrchu. Mezi bangy, které jsou z žuly, je vždy taky žulový povrch, tudíž nehrozí žádný zásek, nebo jiné nepříjemnosti. Na odrazu je malá spára, která nebude dělat problémy, ale pokud možno, tejpu sebou. Odjezd na komoušskej asfalt směrem do podchodu, proto opatrně na chodce. Koště výhodou.

Sedmičky s kulatým railem
Adresa: 
50.04278, 14.48067
Vyhazov: Spot se nachází u rodinných domů a u hospody, navíc u něj často stojí auta, takže tohle místo určitě není sázkou na jistotu.
O spotu: Rozjezd z klasické zámkovky, avšak odraz na rail je absolutně bez spáry. Dopad na krátký chodník z komoušskýho asfaltu a poté na cestu, kde je hrubší asfalt. Náskok na rail je dost malý, o to větší je pak ale gap při výtrhu. Sebou drobáky na pivo.

Osmičky s kulatým railem
Adresa: 
50.04436, 14.47871 – Kostel sv. Anežky České
Vyhazov: Spot je přímo před kostelem, to asi mluví za vše.
O spotu: Rozjezd je dostatečně dlouhý, z hladké žuly, odraz samozřejmě bez spáry. Rail bude potřebovat trochu vosku. Výškově a délkou se zdá být příjemný. Dopad na komoušskej asfalt s následnou malou spárou, která může lehce rozhodit, potom už v cestě brání jen frekventovaná silnice, proto doporučujeme chodit na tento spot ve více lidech, aut tu jezdí opravdu dost.

Bang/grind box
Adresa: 
50.04904, 14.48038
Vyhazov: Spot se nachází hned vedle velice frekventované cesty, proto pozor na auta, jinak v pohodě.
O spotu: Rozjezd opět komoušskej asfalt, místy lehce hrubší. Jakožto bedna je spot docela dost koplý, každopádně hrana jede skvěle. Pokud máte DIY ducha, domáznutí bangu a případně i wallridu na straně by bylo boží. Koště a vosk sebou, bude se hodit.

Gap do downhillu
Adresa: 
50.05458, 14.49519
Vyhazov: Zde je vyhazov opět o náhodě, každopádně se spot nachází přímo pod byty, tudíž je to spíš na něco rychlejšího.
O spotu: Rozjezd dostatečně dlouhý, z lehce vlnité zámkovky, odrážíte se před patníkem. Dopad je hrubší asfalt, po kterým si potom užijete parádní dlouhej downhill do zatáčky. Koště sebou.

Bang pod domem
Adresa: 
50.05442, 14.49496 – hned u spotu “gap do downhillu“
Vyhazov: Už z názvu je jasný, kde se spot nachází, takže volte spíš nějakou rychlovku, na dlouhou filming session to tu určitě nebude.
O spotu: Rozjezd je celkem krátký, ale dá se to, je lehce vlnitý, je potřeba ho trošku vyčistit. Bang je potom celkem koplý, ale žádný hardcore, 360 flip už jsme v něm viděli. Spot jen tak ze silnice neuvidíte, protože je schovaný pod balkonem domu, výše uvedená GPS adresa však označuje přímo bang.

Kulatý rail na zemi
Adresa: 
50.05864, 14.49252
Vyhazov: Poblíž je pár domů, ale přes den nejspíš nebude problém.
O spotu: Tenhle spot nepatří zrovna k těm nejlehčím. Povrch je hrubý asfalt a rail se hodí spíše na výtrhovky. Ale pokud vás baví raily, tak tady určitě něco vymyslíte. Celkově je spot lehce z kopce. Koště a vosk sebou.

Schody do sérky 7-6-5
Adresa: 
50.05813, 14.49226
Vyhazov: Přes den by neměl být problém, doporučujeme spíše odpoledne kvůli firmě, která je vedle, klasicky platí náhoda.
O spotu: Dokonalý spot v podobě hladšího asfaltu, odrazy beze spár, rozjezd je dostatečný, koště výhodou. Dá se krásně zajet sérka na 1-2 odrazy.

Plošina na hippie jump/rail
Adresa: 
50.05949, 14.49218
Vyhazov: Spot se nachází v areálu firmy, proto je zde vyhazov opět o náhodě, ale spíše by to mělo být v poklidu.
O spotu: Betonové rozjezdy na kovovou rampu vypadají celkem dirty, ale nic drastického. Plech na rampě je opravdu silný, takže se odráží dobře. Rail je dost zrezivělí, proto bude potřebovat voskovou péči a trochu trpělivosti. Dopad je celkem slušný struhadlo, takže to chce jet aspoň trochu rychle. Hold tenhle spot vám nedá nic zadarmo.