Skateboarding a snowboarding jdou odjakživa ruku v ruce, což Kudrnáče z internetovýho shopu Darkslide.cz přivedlo na myšlenku uspořádat akci, kde by si na svý přišli vyznavači obou těhle kratochvílí. Výsledkem byl vcelku unikátní event jménem Darkslide.cz Miniramp and Shred Sessions, kterej se minulou sobotu odjel v Peci pod Sněžkou.

Pro všechny návštěvníky byla od dopoledních hodin připravená luxusní skládací minirampa a snowpark, ve kterym nechyběly ani dvě platformy se skokama, což se v tomhle termínu v našich končinách už jen tak nevidělo. Na programu dne tedy nejdříve byla session ve snowparku, kde se nejprve sledovalo počínání riderů na skocích a pozdějc na jibech. Kdo chtěl, a komu bylo přes osmnáct, mohl se celej den zcela zdarma občerstvovat vychlazeným pivem Excelent, který ještě zlepšilo už tak dost uvolněnou atmošku. Na akci dorazili i rideři ze sousedního Polska a úroveň ježdění byla celkem vysoko. Na slashi se nikdo moc nebál zkoušet i triky, který nemá na jistotu a diváci se tak měli na co koukat. Těsně před vypnutím vleku se vyhlásily výsledky snowboardový části, kterou pod patronát vzaly značky Nitro Snowboards plus 686 a dopadlo to následovně:

Chlapi:
1. místo: Michal Maculewicz
2. místo: Tomáš Kašpárek
3. místo: Kamil Knopf a Honza Doležal

Nej holka: Diana Augustinová

Těsně po čtvrtý se všichni přesunuli na přemostění pod svahem, kde stála zmiňovaná minoška. Excelenty znovu tekly proudem a každej rider, ale vlastně i divák, si mohl zadarmika dát i klobásku z grilu. Mezitím se v rampě proháněly děti a pomalu se schylovalo k druhýmu zásadnímu bodu sobotního programu – skejtový Vans session. Minošku na horách jen tak někdo neviděl a lidi se tu tak celkem nechápavě zastavovali. Pozorovat mohli třeba i několikanásobnýho mistra ČR ve vertu Honzu Tomšovskýho, Igora Hanečáka nebo obojživelnou Didi. Triky, co padaly, uvidíte ve videu a na fotkách, takže přikládáme výsledky.

Chlapi:
1. místo: Honza Tomšovský
2. místo: Martin Špadrna
3. místo: Igor Hanečák

Holky:
1. místo: Majka Olosová
2. místo: Diana Augustinová

Ukončení sezóny v Peci se povedlo a každej, kdo dorazil, si užil super den plnej sluníčka a pohody. Když se zadaří, akce s podobným konceptem by se mohla uskutečnit i další rok. Díky všem riderům, divákům a hlavně partnerům, bez kterejch by to nikdy nešlo: Nitro, 686, Vans, Excelent, Freestyle Area, Ski areál Černá Hora – Pec, G Shock, Boardmag.cz, Freeride.cz.