Audi Snowjam, finálová zastávka FIS Světového poháru ve snowboardingu, měl v sobotu na programu kvalifikační jízdy mužů a žen. Na startovní pole v ženské kategorii se postavilo celkem 23 závodnic, z nichž šest nejlepších postoupilo přímo do nedělního finále. Muži byli rozděleni do dvou heatů po 21 jezdcích, z každého pak tři nejlepší postoupili přímo do finále a dalších pět jezdců do nedělního semifinále.

Již od rána ve Špindlerově Mlýně svítilo slunce a do areálu přilákalo množství diváků, kteří vytvořili motivující atmosféru pro jezdce a postupně zaplnili celý prostor u dojezdu trati. Velká část triků na železných překážkách byla přenášena na velkoplošné obrazovky, závěrečný obří skok pak bylo možné sledovat živě přímo od dojezdu lanovek. Závodníci se nijak nešetřili a tak bylo možné vidět množství triků světové úrovně v obou kategoriích. Diváky samozřejmě nejvíce zajímali domácí jezdci a jejich očekávání splnila jak Šárka Pančochová, která postoupila do finále z šestého místa, tak i Dušan Kříž, který z druhého heatu postoupil do zítřejšího semifinále a pokud se mu tam zadaří a skončí mezi prvními čtyřmi, bude se kvalifikovat i do finále.

„Před druhou jízdou jsem byla nervóznější, protože první se mi nepovedla podle představ, a tak jsem musela ve druhé riskovat. Bylo to těsný, ale jsem ráda, že jsem postoupila. Zítřejší tři finálové jízdy jsou komfortnější, chci se více soustředit na raily a mým cílem je skončit na stupních vítězů,“ řekla po závodě Šárka Pančochová.

„Jsem nejvíc happy že jsem to stompnul, před druhou jízdou jsem si řikal že to musím dát a sedlo si to. Jsem rád hlavně kvůli sobě,“ uvedl Dušan Kříž, který odjel trik switch backside 1080 double cork.

Večerní program zahrnuje jak koncert na sněhu, tak i oblíbený a atraktivní Snickers Best Trick na Big Airu, který se jede za umělého osvětlení. Nejlepší trick u žen má na svědomí Zuzka Medlová, z mužů nejvíce zabili Max Eberhardt a Craig Gouveloos.