Představme si situaci, kdy se ve tvém město mnoho let bojuje o nový skatepark. Když už město nakonec projekt odsouhlasí, tak zadá objednávku jakési pofidérní firmě, jejíž majitel viděl skateboard naposledy u svých kámošů na střední. Tato firma následně vypracuje vizualizaci, na které se ti něco nezdá. Našli jsme 5 takových kuriózních případů ze světa a ČR.

1.) Firma Macro Sea (USA)

Tady bychom se mohli doslova vyřádit. Flip do křoví, rodinka pěstující slunečnice, duha, mladý Zac Efron v zeleném triku? Proč? Méně je někdy více.


2.) Holborn Skate Plaza (Austrálie)

Konečný výsledek tohoto projektu vypadá nečekaně dobře, ale mnoho společných rysů s touto vizualizací nemá. A o to právě jde… Abstrakci radši vynechme a pojďme hned k věci.


3.) Joshua Fisher (USA)

Joshua Fisher nedělá úplně nejhorší vizualizace na zakázku, ale asi by to chtělo trošku upgradovat software. Nebo chtěl snad naznačit, že ti toto pyro dá nečekaný pop?


4.) South Bank (UK)

Na to, že jde o možnou podobu South Banku, která by měla město Londýn vyjít na 30 milionu korun, tak je tady jeden skater, který ani nejde pořádně vidět. Bude se tady vůbec moct skejtovat?


5.) Skatepark Litvínov (ČR)

A naše třešnička na dort, která stojí za celým tímto námětem, samozřejmě nemůže pocházet odnikud jinud než z ČR. Neznámý autor vizualizace a plánované výstavby by měl pochopit, že dětské hřiště a skatepark je zcela něco jiného. Jediné štěstí je, že celý projekt byl pozastaven a mělo by proběhnout nové výběrové řízení.