Trailerů a upoutávek bylo už dost. Ale jak teda dopadl velkolepý Vans Shop Riot, který je pověstný zběsilou jízdou a vyhecovaností? Máme pro Vás report od pořadatelů:

Finále Vans Shop Riot oslavilo své 10. výročí s ukázkou pořádných pecek za dva dny soutěžení. Konající se v ikonickém Miláně v Itálii, byl to Burnside (NL), který přežil dravý boj s 14 nejlepšími skate shopovými týmy v Evropě, aby nakonec byl korunován vítězem Vans Shop Riot 2018.

„VSR je jedna z nejvelkolepějších soutěží v kalendáři. Kromě toho, že dává skate shopům určitou platfromu, kde mohou ukázat sílu své lokální scény, tak zároveň vytváří prostor pro odlišné skupiny evropských skejtrů, kteří se tady sejdou a dají session jako jeden kolektiv. Tenhle aspekt dává celé soutěži svou energii a kulturní význam a je to taky jeden z důvodů, proč se tolik lidí do akce zapojí nebo ji navštíví.“, vypráví Ben Powell.

Víkendové slavnosti začaly v Bastard Bowlu, který hostil vůbec první Vans Shop Riot Bowl Jam a samozřejmě, že to nebylo zklamání. Faia Martina (Skate.CH) utočil na každý centimetr bowlu, vypráskal pořádné airy přes hip a hodil back smith přes love seat. Itamar Kessler z Gilis (IL) si rychle vybudoval oblibu u publika s jeho vysokou úrovni stoku a ambiciozní sadou tricků, jako např. jeho dlouhatánsky front blunt slide. Večer uzavřel skatová legenda a DJ John Cardiel s kompilací reggae tracků z archivů.

Finálové očekávání bylo veliké a o tom svědčil narvaný Pinbowl Skatepark. Předchozí kola dokázala, že každý tým byl hladový vyhrát. Ukázkou společenského charakteru soutěže bylo, když oslabený Black Sheep (UK), kterým chyběl jeden jezdec kvůli zranění, si přičlenil italského zabijáka Jacopa Carozziho. Ten nakopl domácí publikum se sérii nezapomenutelných tricků. Skate Deluxe(DE) se ozval se zpětnou střelbou, skatováním v synchronizaci a úderem na každou překážku, která se postavila do cesty. Burnside (NL) ohromil davy přívalem technických tricků nahoru a dolu přes euro gap.

Po zuřivém souboji se do finále o €5,000 a titul vítěze Vans Shop Riot probojoval tým Skate.CH, Burnside(NL), Gilis (IL) a Traektoria (RU). Gilis (IL) nabídl příjemnou podívanou a na riderech bylo vidět, že se hlavně baví. Doron Arad ukázal skvělou kreativitu, když vylezl na nedalekou střechu z které hodil acid drop do quarter pipu. Tým Traektorie z Ruska celý den skatoval s neuvěřitelnou stálosti a nic se nezměnilo cestou do finále s jedním bangrem za druhým. Nicméně to nestačilo na mocnou sílu Burnsidu. Rob Maatman vytřel všem zrak s vyhecovaností na velké sekci parku, kde nepostrádal dokonalost při provedení náročných tricku jako nollie FS feeble na velkém railu a stylový BS 360 z velkého setu.

„Je to jedinečný pocit vyhrát Vans Shop Riot 2018. O to víc, že je to desáté výročí a vůbec prvotní VSR se konal v našem skateparku.“ vypráví Rob Maatman z Burnside skate shopu

Velké dík patří Philovi Hackettovi, umělcovi série 2018, a všem soutěžícím skate shopům, které se zapojily do Vans Shop Riot 2018. Těšíme se na Vás zase příští rok!

Výsledky

1.) Burnside (Nizozemsko)

2.) Traektoria (Rusko)

3.) Skate.CH (Švýcarsko)

4.) Gilis (Izrael)

Nejlepší Video Edit

Burnside (Nizozemsko)

Best Trick (sponzorováno Spitfirem)

Rob Maatman (Burnside), stylový kickflip z banku do banku přes schody

Eric Hedberg (Hollywood), BS smith FS 180 z vrchních schodů

Simon Deprez (Skate Boutique),hardflip BS boardslide do fakie na velkém railu