Nejprestižnější skateboardový závod ve střední Evropě za účasti světové špičky jak v mužské, tak ženské kategorii!

GrandPrix Beroun si za 9 let své historie vybudovala reputaci závodu, na který se sjíždí celá špička světového skateboardingu. 30 nejlepších jezdců bude i letos v Berouně bojovat nejen o tučné prizemoney, ale také o prestižní titul vítěze tohoto závodu. Rádi bychom vám tímto představili pár z profesionálních jezdců a favoritů letošního ročníku akce…

Ženy:

Candy Jacobs (Holandsko)

Holandská závodnice, která se, jako jedna ze dvou žen, účastnila oficiálního olympijského představení skateboardingu v čínském Nanjingu. Candy je jednou z nejlepších a nejprogresivnějších skateboardistek na světě, což dokazuje svým precizním skateboardingem. Candy Jacobs je zároveň vítězkou GrandPrix Beroun 2016 a letos do Berouna přijíždí bojovat o nejvyšší příčky.

Klára Kašparová (Česká republika)

Česká skateboardistka a několikanásobná mistryně České republiky ve skateboardingu v disciplíně street, ve které se bude závodit i na GrandPrix Beroun 2017. Klára Kašparová je stálicí české skateboardové scény a může bojovat o umístění mezi nejlepšími 3 závodnicemi tohoto mistrovského závodu.

Adélka Dončuková (Česká republika)

Největší česká naděje posledních let. Ve svých 11-ti letech vyhrává závody jak na skateboardu (v létě), tak na snowboardu (v zimě) a poráží tak o mnoho let starší a zkušenější závodnice. Začíná se stávat pravidlem, že kamkoli „malá Adélka“ přijede, tam také vyhraje. Český skateboarding tak vychovává další naději, která má šanci na více olympijských medailí a to dokonce v kombinaci letních a zimních sportů. Jen pár týdnů zpátky byla Adélka oficiálně přijata do českého skateboardového týmu značky Vans, který je nejprestižnějším teamem v České republice.

Julia Brueckler (Rakousko)

Sympatická skateboardistka z Rakouska, známá svým úsměvem a pohodou, se kterou v parku jezdí. Julia má výborný styl ježdění a je držitelkou medaile ze slavného závodu X-Games. Na GrandPrix Beroun 2017 dokonce obsadila první místo a tak bude letos na akci obhajovat loňský titul!


Muži:

Rišo Tury (Slovensko)

Slovenská skateboardová superstar a pravidelný top finalista největších evropských i světových závodů. V roce 2017 obsadil celkové 2. místo v žebříčku Světového poháru ve skateboardingu (WCS). Díky extremní technické náročnosti svých triků patří Rišo do světové špičky, čemuž také odpovídají jeho závodní výsledky. Vítězství na GrandPrix Beroun mu ovšem dlouhé roky těsně unikalo. Toto se změnilo v roce 2017, kdy Rišo v Berouně profesionální kategorii VYHRÁL a k tomu přidal i vítězství v prestižní kategorii Best Trick a stal se tak absolutním vítězem závodu. Dokáže letos titul v drsné konkurenci obhájit?

Tomáš Vintr (Česká republika)

Tomáš Vintr se jako jediný čech v historii účastnil prestižních závodů X-Games a Dew Tour. Je majitelem 3 X-Games medailí (2x Čína, 1x Spojené Arabské Emiráty), několikanásobný mistr České republiky ve skateboardingu a zároveň zakladatel celé GrandPrix Beroun, kterou tento rok bude spolupořádat s Českou asociací skateboardingu (ČAS) již po deváté. Tomáš je jedním ze 3 skateboardistů, kteří tvoří oficiální českou skateboardovou reprezentaci a jedním z 5-ti jezdců, kteří byli celosvětově vybráni pro oficiální prezentaci skateboardingu, jako nového olympijského sportu v čínském Nanjingu, v roce 2014.

Vincent Milou (Francie)

Pravidelný finalista GrandPrix Beroun, jeden z nejúspěšnějších závodníků v Evropě a mladá francouzská naděje, to je sympaťák Vincent Milou. Vincent se již ve svých 20-ti letech stal jedním z nejlepších závodníků Evropy a obrovskou nadějí celého kontinentu pro nadcházející Olympijské hry v Tokiu v roce 2020. V roce 2015 se na GrandPrix Beroun umístil na 2., v roce 2016 na 3. místě a v roce 2017 pro zranění nenastoupil. Na vítězství v tomto prestižním závodě tedy ještě pořád čeká.

Sierra Fellers (USA)

Americký profesionální skateboardista a jedna ze zásadních postav celého závodu. Díky své historii je Sierra jedním z nejúspěšnějších profesionálních jezdců na světě, již dlouhou dobu žijící v americkém Los Angeles, které je světovým „hlavním městem skateboardingu“. Jeho skateboardová videa a triky obletěly za posledních 10 let celý svět a stal se hlavní tváří hned několika z největších skateboardových značek, jako třeba Foundation, nebo Mystery Skateboards, kterým propůjčil i své jméno profesionálního skateboardisty.

Alex Mizurov (Německo)
Styl, ladnost, lehkost a přesnost. Ano, přesně takhle se dá popsat Alex Mizurov, nejúspěšnější profesionální skater v německé historii. Stal se jediným člověkem žijícím mimo USA, který kdy vyhrál závod eS Game Of Skate, čímž se proslavil doslova po celém světě, v nervy drásajícím finále proti světové superstar Chrisi Coleovi. Alex svou lehkostí při ježdění evokuje pocit, že skateboarding je neuvěřitelně jednoduchý sport a jeho styl ježdění je doslova nezaměnitelný.

Maxim Kruglov (Rusko)

Ruský „Ryan Sheckler“, i tak se často říká Maxi Kruglovovi, původem z ruského St. Petersburgu, který je stálicí evropské skateboardové scény. Jako profesionální skateboardista a snowboardista, Max je tím nejznámějším extrémním sportovcem Ruska a jedním z adeptů na vítězství GrandPrix Beroun 2018. Po 4. místě v roce 2016 a 2. místě v roce 2017 bude chtít určitě sáhnout po nejcennější medaili z tohoto mistrovského závodu a jeho styl a obtížnost ježdění mu tento sen může zcela jistě splnit.

Martin Pek (Česká republika)

Martin Pek je jedním ze zásadních českých skateboardistů a jedním ze 3 členů české skateboardové reprezentace. Díky svému nezaměnitelnému stylu ježdění je velmi zapamatovatelnou osobností. Martin vyhrál hned první ročník GrandPrix Beroun v roce 2010 a tento úspěch zopakoval ještě 2x, naposledy v roce 2016, kdy se v neuvěřitelné konkurenci dokázal probojovat až na samý vrchol a udržet titul v České republice. Přijďte Martina podpořit v sobotu 23. 6. 2018 do berounského skateparku a podívat se, zda-li dokáže titul ukořistit po 2 letech znovu!