První ze tří zastávek letošní série Dárkšlíd Miniramp Series se odjela 17. ledna v jilemnický skate hale. Na místo kromě diváků dorazilo asi 25 riderů, kteří zápolili v příjemný minirampě s extensionem. První flek nakonec bral Jára Kudílek.

Jezdci se hned u vchodu zapsali do tříčlennejch jamů, který trvaly šest minut. Odtud osm nejlepších postupovalo do dvou finálovejch jamů po čtyřech. Vrcholem dne bylo superfinále, kde si nejlepší čtyřka mohla ještě o něco zlepšit skóre. Do něj se probojoval a čtvrtý místo získal Roman Kentoš, kterýho parta zná z minulejch ročníků. Roman sice delší čas nejezdil, ale padnul mu rock 360 flip out, ss fs flip a před příští zastávkou už je tedy parádně rozježděnej. Bronz připadl na Arinu Rahmana z Malajsie, kterýho jste mohli zaznamenat třeba v pražskym Bowl Baru, kde se jede další zimní rádiusová série. Mini v Jilemnici mu byla dost malá a bylo vtipný pozorovat, jak má pořád o něco víc rychlosti než potřebuje nebo by rád využil zatáčku, která tu samozřejmě neexistuje. Snad dorazí i do Nižboru, kde je rampa o něco vyšší a znovu se bude na co koukat! Dan Dauš hrozně zabíjel v extensionu poletama ale třeba i double flipem nebo fs flipem a poprávu mu připadlo druhý místo. Nejlepším riderem dne byl bezesporu Jára Kudílek z Děčína, jehož prapodivný fingerflipový variace nikdo nechápe a i kdybyste je třeba náhodou chtěli zhejtovat, zavře vám hubu varem do fakie nebo nollie bigspin heelflipem. Hrozně krutá podívaná!

Best trick se znovu vyhlašoval z celýho dne a byl jím fakie late shove-it do disasteru na extensionu Adama Löflera. Za ten jinak šestej Adam získal dalších 5 bodů do průběžnýho pořadí série. Vyhlašovaly se ještě dvě spešl ceny. Další 4 body do pořadí získal Fanda Šesták, kterej překvapivě nešel do superfinále, ale po přihlídnutí na celodenní výkon si zasloužil přídavek za zářez dne. A aby bylo konečný bodování série ještě o něco zajímavější a nikdo si nemohl bejt ničím jistej, Jamie dostává dotaci 3 bodíků za překvapení dne.

Další průběh večera je všem asi jasnej, snad jen dodáme, že zahrála skvělá kapela Baro Chandel, kterou můžete slyšet i ve videu. To je z Jilemnice vše a pokud se vám tenhle styl závodů líbí, určitě doražte 27.1. do Nižboru nebo 17.2. do Jablonce, kde se pojede finále.

Pořadí po prvním závodě:
1. Jára Kudílek 22 b.
2. Dan Dauš 18 b.
3. Arina Rahman 14 b.
4. Roman Kentoš 10 b.
5. Fanda Šesták 8 b. + 4 b. special cena za zářez dne
6. Adam Löfler 6 b. + 5 b. za best trick
7. Jamie 4 b. + 3 b. za překvapení dne
8. Tomáš Gruss 2 b.