Na Stalinu se v páteční podvečer uskutečnil pohodovej skate happening pod taktovkou značky Socket hardware a jejího týmu. Nejlepší rideři vyhrávali kolečka i další věcný ceny a více už prozradí video nebo další řádky.

Vše začalo kolem pátý hodiny best trikem na šikmý bedně. Štěpán Folkmann si dal exhibičně fs pop do nosgru nebo 360 flip noseslide, Fanda Šesták přidal north ollie bs tailslide shove-it a z triků, který se počítaly je třeba zmínit Pašíkův nollie bs do huga, Smou-Vího bs tailslide flip out, Šindyho var grind a var 5-0 nebo nollie lipslide flip ven Jindry Kotena. Právě Běloch a Šindy brali první fleky a cenu útěchy dostal Kubo Spál za changefooty všeho druhu.

Kromě klasiky se jely i dva powerslide contesty. Ten první byl kreativní. Šlo o to, dát co nejlepší combo zahrnující powerslide a trik na patníku. Javor transferoval do bluntů, Julo Petrík dal shove-it z powerslidu a všem vypálil rybník Ondra Pálka se svým halfcab powerslidem do nosestallu výtrh. Tohle byla fakt zábava, vše můžete nejlíp zhodnotit ve videu.

Best trick na skočce přinesl velkou porci stylovek jako bs 360 ollie Fandy Šestáka, Šeďův 360 flip, Smou-Vího ss fs flip a hlavně Šindyho nollie bs flip a bs hardflip, za který bral první místo, následovanej Smou-Vím a Šeděm.
Vrcholem programu byl powerslide contest do dálky. Někdo to zkoušel na backside, ale všechny zásadní pokusy samozřejmě byly čelem vpřed. Nejdelší slajdy dne předvedl Fanda Šesták (6 m a 20 cm), Ondra Pálka (6 m a 30 cm) a Erik Argaláš, kterej dojel až k hranici 6 metrů a 60 centimetrů! To čekal asi jen málokdo.

Po skončení a rozdání všech zbejvajících sad koleček se na místě objevila ještě bedna s vychlazenejma pivama, pomalu padla tma a šlo se dál. Za dvě hodiny se toho stihlo až až a věříme, že to nebylo naposled…