Do rukou se nám dostal další oficiální rozhovor z produkce GrandPrix Beroun 2018, tentokrát s nonstop pozitivním Martinem Pekem. Ten si samozřejmě nenechá ujít ani letošní ročník tohodle obrovskýho závodu. Jak se na něj připravuje vám prozradí v rozhovoru níže.

MARTIN PEK – Trojnásobný vítěz GrandPrix Beroun z let 2010, 2014 a 2016

1. Jak jste se připravoval na letošní sezónu a kde? 

Letošní zimu jsem trávil převážně v Praze, kde jsem se připravoval ve sportovním centru Plechárna na Černém mostě nebo v nově otevřené hale Max space.

2. Věnujete speciální přípravu na akci GrandPrix Beroun 2018 a jak se cítíte před domácím publikem?

Tento skatepark je trochu specifický tím, že více připomíná klasický street – ulici, takže se na překážky musíte pořádně rozeběhnout. Většinou před tímto závodem chodím častěji běhat, aby na to moje tělo bylo zvyklé a nemělo s tím problém.

3. Jaké máte cíle a jaké vidíte šance na letošním ročníku tohoto Světového poháru ve skateboardingu?

Cíl je jasný. Dostat se do finále a tam ze sebe vydat to nejlepší.

4. V čem je pro Vás GrandPrix Beroun specifická a proč láká ty nejlepší skateboardisty světa?

Jednoznačně svojí jedinečností. Jak už jsem předeslal skatepark je velice podobný streetovým překážkám na ulici a tak se tady pokaždé ukáže, jak umí jezdci jezdit street. Kromě toho jsou Češky jedny z nejkrásnějších holek na světě a s doprovodným programem hudebních kapel je to velice přitažlivá kombinace.

5. Jakého zahraničního úspěchu si ve své závodní kariéře vážíte zatím nejvíce a proč?

Je velice těžké vypíchnout jeden moment ze své kariéry, protože každý závod je jiný a každý má pro mě trochu jinou váhu. Na každý se připravuji jinak a pro mě každý úspěch, který se povede, je ten nejlepší. To je moje motivace se neustále posunovat dál a snažit se znovu a znovu uspět, protože když skončí závody a je po všem, jedete opět nanovo.

6. Prozradíte nám jména Vašich největších soupeřů, kteří mohou v Berouně 23. 6. 2018 soupeřit o medaile?

Letos jsem bohužel neviděl zatím seznam jezdců, ale určitě velkou konkurencí, což je vtipné to takhle říci, protože jsme velice dobří přátelé, je můj kamarád Rišo Tury ze Slovenska, o kterém vím, že se bude účastnit a vyhrál tento závod minulý rok. Nesmím ani podcenit také mého kamaráda Maxima Habance a pak samozřejmě zahraniční ridery, kteří jak z USA, Ruska, Francie, tak Německa jezdí světové závody a téměř kdokoliv může tento závod vyhrát. Je to opravdu velká prestiž se sem dostat a jsem velice rád, že můžu být jeho součástí a povedlo se mi zatím tolikrát uspět.

7. Čeho byste chtěl ve své sportovní kariéře dosáhnout a co je Vaším „pomyslným“ cílem?

Skateboarding není jenom o závodění. Je to také o natáčení skateboardových profilů a focení fotek do magazínů. Takže kromě závodní kariéry bych se rád nadále věnoval této činnosti a vymýšlel další projekty podporující skateboarding. Samozřejmě dostat se na Olympiádu je momentálně jasným cílem.