Jakožto jeden z hlavních mediálních partnerů pro vás máme k dispozici tento oficiální rozhovor k příležitosti dalšího ročníku velkolepého závodu GrandPrix Beroun 2018. Ten se letos koná v dnech 23. – 24. června, kdy uvidíte světovou špičku skateboardingu téměř ze všech koutů světa. Čeká vás nabitý doprovodný program a především obrovská hudební show, o kterou se postará například Rest, Marpo a TroubleGang, Pil C a další DJs. Určitě neváhejte a doražte, bude to opět neskutečný zážitek!

TOMÁŠ VINTR – Český profesionální skateboardista, člen reprezentace ČR ve skateboardingu, spoluorganizátor GrandPrix Beroun pod záštitou České Asociace Skateboardingu (ČAS).

Kromě profesionálního skateboardisty s mezinárodními úspěchy jste také organizátorem akce GrandPrix Beroun, jak dlouho se taková akce připravuje a kolik lidí čítá organizační team?
Na GrandPrix Beroun se reálně začíná pracovat hned následující týden po skončení předchozího ročníku. Ale hlavní přípravy začínají zhruba 5 měsíců před akcí. A kolik na akci pracuje lidí? Řekl bych, že mezi 150 – 200.

Kolikátý ročník akce letos pořádáte a jak se vyvíjela?
GrandPrix Beroun začala jako malá akce při otevření našeho areálu. Během pár let se nám podařilo akci dotáhnout až do České televize a od roku 2015 jsme byli zastávkou série Světového poháru. V roce 2020 jde skateboarding na Olympiádu a zmiňovaná série světového poháru bohužel nesplňuje kvalifikační status pro OH, proto jsme se po zvážení rozhodli závod s návštěvností 6000 diváků a pozvanými závodníky z více než 20-ti zemí světa osamostatnit s vidinou splnění kvalifikačních požadavků a potenciálního zařazení do kvalifikací pro zmíněné OH v Tokiu v roce 2020.

Jak se Vám podařilo přilákat do malého města jako je Beroun světovou elitu?
Díky tomu, že již více než 10 let závodím ve většině z těch největších skateboardových akcí po celém světě si troufnu říci, že drtivá většina profesionálních jezdců jsou moji velmi blízcí přátelé. Samozřejmě zmíním i to, že Beroun má ideální polohu, neboť je vzdálen pouhých 20km od mezinárodního letiště v Praze, kam létají spoje z doslova celého světa.

Na co se nejvíce těšíte na letošní GrandPrix Beroun?
Asi na novinky, které připravujeme, progres ve skateboardingu a s tím přicházející posouvání hranic možného a nemožného a také na neuvěřitelnou atmosféru při finále závodu. Novinkou letošního roku bude určitě internetový přenos, potenciální živý přenos do TV a momentálně řešíme i přistavění nových prvků do skateparku.
Po závodě přichází na řadu ještě hiphop hudební festival, na kterém vystoupí 3 známí interpreti a kapely a poté samozřejmě legendární GrandPrix Beroun afterparty.

Jaké jsou šance českých závodníků a komu dáváte největší naději?
Minulý rok se našemu „téměř“ domácímu jezdci podařilo GrandPrix Beroun vyhrát. Tím jezdcem je Rišo Tury, člen slovenské skateboardové reprezentace, který dlouhodobě žije s námi v Praze a troufám si říci, že domácí jezdci mají obrovskou šanci na medailové pozice i v letošním roce. Mým osobním tipem je opět Rišo Tury ze Slovenska, neboť jeho skateboardové dovednosti jsou vskutku na světové extra úrovni a věřím mu i pro olympiádu v Tokiu:-)

Kde jste se s celým teamem připravovali na závodní sezonu?
Od začátku roku jsme byli již na mnoha mezinárodních závodech a několika skateboardových cestách, kde jsme se mimojiné připravovali právě na GrandPrix Beroun 2018. Věřím, že jsme přípravy nepodcenili a dali jsme tomu všechno, co jsme mohli:-)