Po výsledcích z jihlavské Snowbitch Game of Skate zde máme plnohodnotný report, ve kterém na vás čeká bohatá galérka od Viktora FJ a Evy Šindelářové, video z dílny Matese Novotného a pár slov od organizátora Tomíka.

V sobotu 28.11.2015 byl program pro skejtra jasnej, třetí ročník Snowbitch GAME OF SKATE v jihlavským Soul music clubu. Těžko říct, jak začít, hehe. Nejspíš tím, že tato událost přilákala okolo 40 jezdců a přes 250 skvělých diváků. Díky nim a naprosto úžasným výkonům účastněných riderů panovala celý večer krásná atmosféra.
Dem na to, po přihlášení 34 jezdců do závodu a rozježďování, bylo na řadě veřejné slosování do dvojic, vyšlo to na 17 battlů v prvním kole. Pravidla se jela všem známá, na pět písmen. Roli rozhodčího dostal na starost Petr Humpl a rozjel se maraton. Už v prvním kole bylo jasné, že úroveň od posledního ročníku šla magorsky nahoru! Jasně, nějaký olíčka tam taky byli, ale jinak každej solil už od začátku. Nic jiného nezbývalo.. konkurence byla veliká a ten kdo chtěl brát flek, se musel sakra předvést. Musím vypíchnout battle v prvním kole. Byl to vítěz minulého ročníku Aleš Jež a David Horák, který byl vloni třetí. Byla to hustá jízda od samého začátku do konce. Taky se rozjeli nejlepší diváci, který jsem kdy viděl za poslední dobu na skejtových závodech. Nakonec to urval Aleš a postupoval dál.V druhém kole se jelo 8 soubojů o postup do nejlepší osmičky. Tam se obrovským popem předvedl Michal Galík, soupeře neměl snadného, byl to Jakub Jiruška aka Pašík z Prahy. Opět se bylo na co dívat, oba měly v zásobě spoustu tricků a to hlavně na switch. Vítězem se stal Galik a jeho opravdu neskutečnej POP! Další nelítostnej battle byl mezi Alešem a Jirkou Novosádem. Nastoupili proti sobě jako jediný vítězové tohoto závodu, Jirka ovládl první ročník a Aleš druhý. Znova neskutečná technická nálož, diváci tekly a já ztrácel pomalounku hlas, hehe. .Je tu osmi finále do kterého postoupil i rider z Řecka, všem skejtrům z Brna teď známí Angileos Kirba. Byl to můj favorit už od začátku a vyfasoval Marka Knytla. Skvělí souboj až do konce, Angelisos se rozježďoval varial heelflipem, kterej snad ani jednou nezkazil. Marek zas disponoval vobřím popem a byl rider, který v prostorách Soulu jezdil v největším speedu. Nakonec to byl Marek, který podlehl, ale taky si to vynahradil na contest ollie, kde skočil nejvíc a to 88cm a i hippie jump, kde nejvíc bojoval s Blešákem z Kolína. Byl to opět Marek a jeho 120cm!

Semi finále, byl už totální masakr! Lidi opravdu neskutečně fandily a skandovali, bylo to skvělé. První battle byl Galik a Angelios, kluci se už dobře znají z Brna a jejich tricková zásoba byla obdivuhodná a navíc se s tím už nikdo nesral a oba ze sebe tahaly ty největší pecky. Nakonec měl Galik víc sil a šel jako první do finále. Battle večera se pro mě i snad pro všechny ostatní stal Honza Malý a Aleš. Honza se tak nenápadně probruslil až do semi, ale měl proti sobě opravdový oříšek. Padlo neuvěřitelně moc tricků a to se rozježdovali na 360 flipu a pak pecky jako 360 flip double flip, hardflip bs revert nebo bs bigspin flip.. Aleš měl asi po deseti minutách vítězství na dosah, stačilo zadat nějakou pecku Honza by se vezl.. Jenže Aleš tam solil jednu pecku za druhou, ale Honza vracel a vracel, Bylo to opravdu neskutečné, lidi už chcali a já dostával holotropy, jak jsem musel řvát a pořád to burcovat. Opravdu masakr na naší českou scénu. Nakonec to byl Aleš, který postupoval, ale největší respekt oběma za fascinující výkon. Souboj o třetí byl mezi Honzou a Angielosem. Honza byl uřícenej, dával jsem mu chviličku na oddych, ale on odmítnul a začala docela krátká řežba o třetí místo. Honza práskal jeden za druhým a zaslouženě si třetí flek vyjezdil a asi by mě ho bylo i líto, kdyby to projel, protože prostě souboj mezi Alešem ním bylo to nejlepší co jsem kdy v ČR zatím viděl.

Velké finále pak byla jako třešnička nakonec. Šlo o hodně, tento ročník jsem zlepšil ve všech směrech. Sehnal prize money pro prvního 3.500czk, krásnej nablejskanej pohár, cennou trofej a ceny asi za deset tisíc a taky tu slávu. Šlo se na věc, od prvního tricku, bylo vidět to nasazení, žádný easy tricky, ale technické motanice, které šli někdy těžko pojmenovat. Diváci předvedli neskutečnej kotel, napínavost až do samotného konce. Tím posledním trickem od Aleše, kterým si obhájil vítězství byl halfcab late shovit. Na neodjetej druhej pokus reagovali asi úplně všichni, záchvat euforie, davové šílenství, nebo jak to nazvat, byla to prostě bomba! Takovou mám představu , jak by měly v našich končinách vypadat skejtovej contest.
Slavnostní vyhlášení nám zbývalo. Aleš a ostatní byli patřičně ohodnoceni za jejich skvělé výkony. Alešoj hlavně gratulace, ale i všem skaters kteří dorazili letí velká děkovačka. Po vyhlašování jsme najeli hned na skvělou afterparty, kterou rozjela hip-hop v podání Kolona. Pecka večera pak byl dj Bifidus Aktif.z Let it Roll festivalu. Tak jsme na konci. Tento večer bych zhodnotil jenom kladně, kámoši, kvalitní skateboarding, mejdan jako prase, co víc si v nastávající zimě může skater přát.