Dramatické finále v disciplíně street přinesl první závod skateboardového poháru, který se jel v sobotu v Teplicích. Zkušený hradecký jezdec Arnošt Ceral proplouval přes kvalifikaci i semifinále středem pole, aby ve velkolepé finálové bitvě předskočil dosavadní lídry závodu Maxima Habance a Tomáše Vintra.

Závodní den odstartoval soutěží Day For Kids, která je určena nejmladším jezdcům. První místo v kategorii mírně pokročilých si vyjel Jakub Arand, v pokročilých dominoval talentovaný Denis Janeček. Nejmladším účastníkem byl teprve pětiletý Šimon Kroupa z Litvínova. V pohárovém závodě se v kategorii žen s výrazným náskokem na prvním místě umístila Christine Michelle Liptáková, která předvedla nejnáročnější jízdu.

Kvalifikaci mužské kategorie jen na chvíli přerušil lehký déšť, ale téměř čtyřiceti závodníkům dominoval několikanásobný mistr ČR a vítěz závodu světového poháru Maxim Habanec. Ten předváděl konzistentní výkon a společně s reprezentačním kolegou Tomášem Vintrem ovládli i semifinálové kolo, z kterého šlo devět nejlepších jezdců do finále.

Finálové triky Arnošta Cerala předskočily na škále náročnosti všechny ostatní jezdce. Velmi riskantní jízda, kdy jediná chyba mohla znamenat propad o několik míst, učarovala porotu i diváky a Arnošt Ceral si odnesl zaslouženě první místo. Příjemným překvapením finále byl výkon osmnáctiletého Jana Navrátila, který se v každém kole posouval o několik pozic výš, až z toho bylo celkové druhé místo. Třetí pozici si nakonec vyjel Maxim Habanec. Cenu za nejlepší trik závodu si pak odnesl Tomáš Stejskal z Prahy, pro kterého to byla alespoň malá náplast za nepříliš povedené finále.

Závod Českého skateboardového poháru se příští měsíc přesune do Ostravy. Po téměř patnácti letech se skateboardová špička i začátečníci sejdou 21. července v porubském skateparku.