Po více než desetileté přestávce mohla českou skateboardovou špičku přivítat také Ostrava. V betonovém skateparku v Porubě se sešlo v sobotu 21. července téměř padesát závodníků, kteří sbírají body do série českého poháru v disciplínách street a bowl.

Závodní den odstartoval soutěží Day For Kids, která je určena nejmladším jezdcům. Ti nejlepší z pokročilých závodníků získávají automaticky místo v kvalifikaci českého skateboardového poháru. Dvě postupující místa, si nakonec rozdělili vítěz Patrik Pluháček a druhý Dominik Václavík.

Kvalifikaci v disciplíně street lehce posunula příprava elektronického skórování pro rozhodčí, které bylo na pohárovém závodě použito vůbec poprvé a jezdcům poskytuje pouze minimální prostor pro zaváhání. Kvalifikaci jasně ovládl pražský jezdec Maxim Habanec, kterého následoval David Luu z Mostu a Jan Navrátil z Havířova. V semifinále si trojice jen proházela místa a po nevydařené kvalifikaci se k nim na čtvrté místo dotáhnul vítěz první zastávky Arnošt Ceral.

Ještě před samotným finále se odjela v místních bazénech disciplína bowl, která měla mezinárodní účast, když se na startovní listině objevili i jezdci z Polska, Malajsie či Norska. Nejlepší z Čechů se nakonec umístil Jan Tomšovský na třetím místě, druhé místo si vybojoval Arina Rahman z Malajsie a první místo si do Polska odvezl Przemek Hippler.

Finále v disciplíně street přineslo nelítostný boj mezi nejlepšími osmi jezdci závodu. Třetí místo si nakonec vyjezdil Jan Navrátil a na druhé místo se famózně dostal Aleš Jež, který se do té doby pohyboval v druhé pětce. Vítězem se stal Maxim Habanec, který vrátil i nejlepší trik závodu – 360 flip fs nosebluntslide na zábradlí ze schodů.

Na příští zastávku míří skateboardová série vůbec poprvé v historii do Českých Budějovic, kde se nejlepší jezdci sejdou 25. srpna.