Tímto by jsme vás chtěli pozvat na Audi Snowjam 2015, který se koná od 13.3. do 14.3. ve Špindlerově Mlýně. Naše redakce na této akci samozřejmě nebude chybět a každý den vám budeme přinášet čerstvé informace a videa. Více se už dozvíte z oficiální tiskové zprávy.

Finále Světového Poháru ve snowboardingu se odehraje poprvé v historii v Čechách. Audi Snowjam přiveze do Špindlerova Mlýna světovou snowboardovou elitu.

Audi Snowjam, finálový závod Světového poháru ve snowboardingu a zároveň jediná evropská zastávka celé letošní série, se uskuteční  v sobotu 14. března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn v Krkonoších. Domácí diváci tak budou moci poprvé v historii vidět na vlastní oči nejen souboj o vítězství v závodě, ale i o vítězství v celém seriálu a dekorování vítězů křišťálovými glóby.

Program Audi Snowjamu začíná v pondělí  9. března příjezdy prvních jezdců, kteří budou mít již od úterý možnost trénovat na páteční kvalifikaci a sobotní závod. Obhájkyně loňského prvenství Šárka Pančochová nemůže na domácí půdě chybět a věří, že s podporou publika předvede jízdy ve stylu a na hranici svých možností. „Naším cílem je zorganizovat kvalitní závod se širokou plejádou vynikajících sportovců tak, jak tomu bylo v předcházejících letech. Počítáme však s tím, že  letošní Snowjam bude v porovnání s předcházejícími ročníky zcela odlišný právě proto, o jak prestižní závod a výjimečnou událost na českých horách se jedná,“ říká Martin Černík, zakladatel závodu, bývalý český reprezentant a současný trenér české snowboardové reprezentace.

Závod Audi Snowjam je vyvrcholením celé letošní série a zároveň závodem, ze kterého si jezdci připíší body nejen do hodnocení poháru pod patronací FIS, ale i do neméně prestižního  World Snowboard Tour. Navíc jak páteční kvalifikační jízdy tak sobotní závod přenáší v přímém přenosu kanál ČT4 Sport a tak si na své přijdou i ti milovníci snowboardingu, kteří se nebudou moci do Špindlerova Mlýna dostavit osobně. Návštěvníci se podle slov jednoho z hlavních organizátorů závodu Daniela Krčmáře mohou kromě špičkových sportovních výkonů  a světové jezdecké extratřídy  těšit na vždy příjemnou atmosféru v průběhu závodů i na zajímavý program na večerních parties.

Vstup na závody je zdarma, kulturní program, který zahrnuje dva večery plné koncertů a dj setů v krytém prostoru na ploše 1000 metrů čtverečních umístěném přímo v srdci areálu je zpoplatněn.

Kompletní program akce naleznete v našem kalendáři.