Po výsledcích tu pro vás máme i video, fotogalerii Martina Šístka a report od organizátorů z už pátý plzeňský Game of S.K.A.T.E., která se v městě piva odjela na konci listopadu. Je to vaše!

V sobotu 22.11. nastal po dlouhejch přípravách den D a v bejvalý sokolovně, v současný Pivnici Husovka se odjel pátej ročník plzeňský game of skate. Celá akce začínala tréninkem od 13:00 a už během něj bylo vidět, že to bude zajímavá podívaná. V půl čtvrtý dorazil rovnou k zapnutýmu mikrofonu speaker Matěj Novák a spolu s Machym, rozhodčím, začali rozlosovávat první kolo battlů. Novinkou letos bylo povolení různejch no complies a podobnejch záležitostí, což udělalo mnohým lidem radost a některý triky byly fakt hodně kreativní. Nemá smysl rozepisovat jednotlivý battly, ale jen zmínim, že triky padaly fakt těžký, battly byly vyrovnaný a prvním překvapením bylo že Michal Čejka, loňskej vítěz vypad hned v prvním kole při souboji s řezníkem. Postupem času parkety dostávaly víc a víc zabrat a pavouk se blížil do finále. Z něj vzešli vítězové. Na třetí místo se probojoval Hyroš, kterej přijel do Plzně až z Lipska, druhej flek bral Vašek Hlinovský a vítězem se zaslouženě stal zabiják Martin Švec. Game of skate byla za náma a mohlo se přejít k hippie jumpu. Lidi se bavili a překováli laťku nejrůznějšíma způsobama, až nakonec zbyla jen hrstka nejlepších. V tomhle contestu se pro změnu jako nejlepší ukázal Martin Švec, kterej celkem s přehledem překonal laťku o vejšce 120 cm a vysloužil si další vítěznou trofej, tentokrát za největšího hipíka. Další disciplínou byl letos nově zavedenej Roayal battle, souboj loňskýho a současnýho vítěze. Tady se utkal Michal Čejka a opět Martin Švec. Že jde o soubor opravdových es, dokazovaly odjetý triky a po dlouhym boji za stavu 4:5 vyhrál Michal.

V tuhle chvíli byly všechny závody odjetý a mohla začít afterparty. Tu svým setem odstartovala rožmitálská HC kapela The Streetfighters. Nicméně místo klasickýho kotle před podiem začali všichni zase skatovat a tolik bonellesů a různejch oldschool triků během chvíle už jsme dlouho neviděli. Během koncertu se řádně kalili jägry s redbullem a na scéně vystřídal streetfightery lokální DJ Livity, kterej za doprovodu svejch beatů doved after party do zdárnýho konce.

Závěrem bychom rádi poděkovali především celýmu personálu Pivnice Husovka, za možnost uspořádat akci v jejich lokále a především aza vstřícný a shovívavý a toleratní postoj během celýho závodu. Další díky pattří samozřejmě všem našim partnerům a sponzorům, tedy firmě Horsefeathers , Knedlo Zelo Wear, který vytvořili limitovanou edici triček pro vítěze, eshopu KupTrenirky.cz, Rosenthalu za poskytnutou techniku, všem co přiložili ruku k dílu a samozřejmě všem skaterům a divákům!