Tuhle sezónu se naší freestyle reprezentaci opravdu daří. Na úspěchy z minulého víkendu navázali vysokoškoláci Petr Horák a Martin Mikyska, kteří na Univerziádě v Grenadě v disciplíně slopestyle ovládli pódium. Horis bral s přehledem zlato a pokračuje tak v krasojízdě a sbírá jednu trofej za druhou. Martin vybojoval bronz a doplnil tak jeho parádní 8. místo z rampy. Je vidět, že se spousta dřiny a tréninku vyplatili a kluci tak výborně reprezentovali nejen naší malou republiku, ale i svoje univerzity (takže doufám, že dostanete haldu kreditů). Neměli by sme také zapomenout na Matěje Dolníka ze Slovenska, který obhájil krásnou 7. příčku. Všem třem borcům gratulujeme!

Pokud ste nesledovali přímej přenos závodu, můžete aspoň shlédnout záznam nejlepších jízd Martina a Horise na tomto odkazu (přeskočte do druhé půlky videa). Co říkáte na Horisovo macatej bs double 10?

Taky připomínáme, že kromě Univerziády soupeří kluci v právě probíhajícím kole Versusu. Na hlasy to zatím vypadá, že Horis zase Martina zajede, ale záležet bude samozřejmě taky na porotě.

A nakonec tu máme zhodnocení výkonů od Přemka Vidy, který jako vždy dodal galerii fotek.
„Univerziáda byla pro kluky prvním poměřením s elitou od lednového mistrovství světa v rakouském Kreischbergu. V U-rampě mile překvapil osmým místem Martin Mikyska. Rampu jsme brali hlavně jako trénink na Snowjam. V Česku rampa nestojí a v nabitém závodním kolotoči to byla dobrá šance v ní něco málo najezdit. Co se týká slopestylu nebyla cesta k medailím vůbec snadna. Tréninky komplikovalo počasí a organizátoři se opravdu snažili připravit co nejlepší course na závod, což se jim povedlo. Trať klukům seděla a každou další jízdu se zlepšovali. Petr jsi šel od začátku za svým a nenechal nic náhodě. Martin si během tréninku poranil koleno, když přeletěl třetí skok s FS7. Naštěstí s námi byla na kopci i fyzioterapeutka Hanka, která vše zafixovala a Martin taky mohl v závodě naložit pořádnou jízdu. Oba kluci by se za takové jízdy nemuseli stydět ani ve svěťáku a celkově level ježdění byl oproti předchozím Univerziádám o hodně vyšší.“