Nedávno jsme vám přinesli výsledky Snowbitch Skate Day contestu ve Klatovech a nyní na vás čeká video, které navařil Matěj Novotný a Kamil Planka. Přikládáme ještě pár slov od organizátorů.

Snowbitch skate day se uskutečnil v betonovém parku v Klatovech. Za krásného počasí se sešli skejtři z okolí, ale i velké dálky a v parku kolem poledne to začalo pěkně houstnout. Diváci tvořili skvělou atmosféru a tak propukl contest o hodnotné ceny za 20.000Kč od Snowbitch.cz. Také nechybělo pivo a gril, o muziku se staral dj Inhalers a celý den spíkoval Tomík z Jihlavy společně s Lukášem Puchtou. 

Vše začalo registrací, ta byla zadarmo a tak každý mohl zkusit štěstí. Kategorie byli vypsaný na street pod 15 let a nad 15 + bowl contest.  Jako první se na to vrhli mladší a každý dostal prostor ukázat co v něm je. Po prvním kole se vybrala finálová trojka a z finálového jamu sešel jako vítěz Pavel Kahle. Gratulace na místě. A teď jdeme na starší, do závodu streetu nad 15 let se přihlásilo 38 skejtrů. Byli rozděleny na 4 skupiny a každý měl minutovou kvalifikační jízdu. Do finále postoupilo 16 jezdců a probojovala se i jediná slečna Mišel Liptáková. První skupinu otevřel finále Martin Švec, Řezník, David Luu a Filip Sauer. Jam byl nastaven na 5 minut a nejvíc tomu naložil David Luu, kterému je 17 let a odjížděl náročné tricky do perfektu, zasloužené druhé místo! Druhy jam byl o sestavě Martin Jarolím, Martin Kalenský, Lukáš Muchna a Tomáš Dubitský. Nejvíc z nich naložil Martin Kalenský a skončil tak na čtvrtém místě. V dalším finálovém kole se ukázala Mišel Liptovská, Martin Rybář, Tomáš Barta a Vašek Duchoň. Tady bychom vypíchli Martina Rybáře, který nejen při finále hrozně zabil, ale celý den mu to tam padalo pod nohy. V posledním jamu si to rozdali Jan Farkaš, Štěpán Bícha, Braňo Mrvaň a Michal Mayer. Braňo celý den hrozně nakládal úplně všude a úplně na všem a jeho finálová jízda byl totální masakr.  Dostáváme se do bazénu, kde proběhl systém závodu po jamech a byli vidět velké věci. Nejvíc se předvedl opět Braňo, který jezdil velkou techniku od všech možných grindů, slidů, skoků a tak urval první flek.  Po celý den panovala krásná atmosféra, tímto děkujeme Klatovskému publiku a všem co dorazili si s Námi užít Snowbitch skate day. 
Taky děkujeme všem sponzorům a hlavně gratulujeme všem vítězům.