Český skateboardový pohár pokračoval v sobotu v novém trutnovském skateparku druhou letošní zastávkou. Vítězem mužské kategorie v disciplíně street, která imituje jízdu na překážkách z ulice, se stal Arnošt Ceral a ženy ovládla Michelle Liptáková. V disciplíně skatepark kraloval Jan Tomšovský.

Závod odstartovaly juniorské kategorie pod do 9 a do 14 let a hlavně druhá kategorie ukázala výrazný meziroční posun v úrovni ježdění i v disciplíně skatepark. V nejmladších byli v disciplíně street oceněni Casper Machek a Adam Šral, ve starší kategorii dominoval talentovaný Tobiáš Jírovec v obou disciplínách. Samostatná ženská kategorie v disciplíně street přinesla vyrovnaný souboj o první místo, které nakonec obhájila Michelle Liptáková a pojistila si tak náskok v celkovém pořadí.

Závod juniorů do 23 a mužů v disciplíně street je společný a kvalifikace se jela formátem dvou jízd na 45 sekund, z nichž nejlepší se počítá. S přehledem si ji podmanili skvělou jízdou plnou náročných triků Jakub Šindelář a Arnošt Ceral, který postupoval z prvního místa.

Semifinále bylo z důvodu nepřízně počasí přerušeno, ale hned, jak park vyschnul, pokračoval závod disciplínou skatepark, která odkazuje na počátky skateboardingu a ježdění ve vypuštěných kalifornských bazénech. Závod nabídl vypjatý souboj mezi čtveřicí Löfler, Čejchan, Jurášek a Tomšovský. Adam Löfler si zároveň postupem mezi nejlepší zajistil první místo v kategorie do 23 let, ale v samotném závodě to na víc, než čtvrté místo nestačilo. Nejlepší jízdu dne předvedl Jan Tomšovský, druhý skončil Martin Jurášek.

Závodní den pokračoval finálovým soubojem nejlepších osmi jezdců v disciplíně street. Jak moc byly výkony vyrovnané ukazuje bodový rozdíl mezi druhým a pátým místem, který byl menší než půl bodu. Formu z kvalifikace však nejlépe udržel její vítěz Arnošt Ceral, který kromě prvního místa vyhrál i soutěž o nejlepší trik. Druhý skončil obhájce prvenství z Příbrami Martin Pek, který tak i nadále kraluje průběžnému pořadí série. Třetí místo v závodě a ocenění pro nejlepšího jezdce do 23 let opět získal Jan Navrátil.

Další body do celkového hodnocení českého skateboardového poháru se budou rozdělovat už příští týden 10. srpna v novém skateparku v Havířově. A bude se na co těšit, protože každá z disciplín má ve své špičce havířovského rodáka. Martin Jurášek a Jan Navrátil se tak vůbec poprvé v historii budou moct představit před jejich vlastním publikem a bojovat o vítězství.