Freestyle Area snowpark Vítkovice už po léta patří mezi to nejlepší, kde se dá v Čechách zajezdit a ani letos by tomu nemělo bejt jinak. Pokud to sněhový podmínky dovolej, což bychom si teda po tý minulý děsný zimě zasloužili, shapeři by sem měli osadit 38 překážek a uplácat celkem 9 skoků. A to zdaleka není vše, tenhle resort čekaj i další změny, o kterejch se dočtete v přiložený tiskovce!

Snowbitch.cz Cool snowpark Vítkovice
Přinášíme Vám čerstvé informace týkající se snowparku ve Vítkovicích, který letošní zimu vstupuje do své čtvrté sezóny. Úvodem bychom rádi poděkovali letošnímu hlavnímu partnerovi a sice e-shopu  Snowbitch.cz, který zásadní měrou finančně přispěl na nákladný provoz snowparku tohoto formátu. Oficiální název snowparku pro letošní sezónu tedy bude Snowbitch.cz Cool snowpark Vítkovice a jestli si někdo říká, co znamená to Cool, tak ať si zapne bednu.

Snowpark ve Vítkovicích asi netřeba představovat, nicméně stále je co vylepšovat a inovovat. Loňská zima byla opravdu se svými vrtochy počasí marná, nicméně snowpark ve Vítkovicích se realizační parta snažila držet v provozu co nejdéle a nakonec se myslíme povedlo. Snowpark navštívilo spousty lidí a to i z dalekých koutů naší země, budiž důkazem nespočet editů, které loni vznikly.

Novinky 2015
pro-line hliněné platformy
Již zmiňované počasí loni nedovolilo otevřít z hlíny nově vybudovanou pro-line skoků, tvořící dvě macaté platformy za sebou, takže doufejme, že tuto dlouho očekávanou záležitost budeme moci odpanit v nadcházející sezóně. Celkem nás ve Vítkovicích čeká v jednotlivých lajnách celkem 9 skoků.

nové překážky
Vítkovice budou v plné sezóně vybaveny celkem 38 překážkami, které proběhly podzimní údržbou a taktéž na vás čekají novinky v podobě  6m rainbow box a macatá double kink roura  z Letné, která prošla úpravami. Také pro vás máme další překvapení, ale to necháme zatím v utajení, ať se máte na co těšit!

shaping
Pro sezónu 2015 bude Vítkovickou Freestyle Area crew tvořit:
parkdesigner – Michal Migi Ritter
headshaper – Honza „Šmoula“ Havlíček
shapeři – Filip“Houbař“ Znamenáček,  Venca Zachař, Mario Roth, Honza“ Kačer“ Špika
a samozřejmě spousta dalších srdcařů, kteří nám pomáhají a kterým touhle cestou předem děkujeme!

shapers obléká 686
Pro letošní rok byla domluvena spolupráce se značkou 686, která letos bude oblékat všechny shapery Freestyle Area do kvalitních stejnokrojů. Takže kluci budou nejen v teple a suchu, ale budou také jednoduše ve snowparku identifikovatelní, což pomůže třeba při potřebě řešit vzniklý provozní problém. Touto cestou děkujeme klukům z distribuce 686 za podporu a budoucí komfort shaperů.

zasněžování
Provozovatel skiareálu Aldrov, kam Vítkovický snowpark spadá investoval nemalé peníze do nové čističky vod ve spodní části snowparku, kdy součástí je také nová technologie nutná pro masivní zasněžování. Ve snowparku samotném, pak budou k dispozici celkem čtyři sněžná děla.

videosérie Shredit!
Ve spolupráci s Make it Real production připravujeme videosérii s názvem Shredit!, kdy oslovíme celkem 24 jezdců z řad snowboardistů a freeskierů a dáme jim prostor pro natočení 2 min. editu z některého z Freestyle Area snowparků. Vybírat budeme především lokální jezdce, kteří v dané oblasti bydlí a mají co předvést. Každý týden by tak měl vyjít z dílny Make it Real production jeden snb a jeden freeski Shredit!

upravený web/Facebook profily snowparků
Další novinkou jsou upravené webové stránky Freestylearea.eu, kam kromě sekcí Blog a Academy přibyla sekce Snowparky. V této sekci najdete profil jednotlivých snowparků Freestyle Area a vždy obsahuje seznam překážek aktuálně v provozu s jejich reálnými fotkami (budeme postupně doplňovat), ceník permic, počasí, kontakty na ubytování atd. Také každý snowpark má nově svůj FB profil, kam budou mimo jiné podstatné info jednotlivý shapeři pravidelně publikovat aktuální fotky snowparků po shapování, aby jste byli 100% v obraze. Na původním FB profilu Freestylearea.eu tak zůstane prostor pro zajímavý obsah, především pak akce, fotky, videa atd.

Net-O-Peer monitorovací systém
Monitorovací systém Net-O-Peer  bude opět ve Vítkovicích instalován a projde technologickým tuningem především v případě HD kamer, které budopu komplet vyměněny za nové. Pro ty, kteří nevědí jak Net-O-Peer funguje tak zjednodušeně: ve snowparku budou na platformách instalovány celkem čtyři HD kamery, máte-li při ježdění v kapse chytrý telefon a v něm staženou potřebnou aplikaci, která spolupracuje s GSM signálem telefonu-jednoduše jezdíte a večer pak si pak můžete  pouze vaše ježdění stáhnout  v HD kvalitě do svého počítače a poučit se chybami, nebo si prostě jednoduše tvořit váš jezdecký archiv. S tímto systémem je spojené také komplet pokrytí snowparku signálem WiFi, takže můžete ve Vítkovicích pohodlně a zdarma komunikovat se světem.Více info a bezplatná registrace a stažení aplikace na: www.net-o-peer.com

Ostatní služby
Novinkou je také možnost parkování karavanů a dodávek na horním parkingu s elektrickou přípojkou za mírný poplatek a také temperované WC s umyvadlem, které bude otevřeno i přes noc.

Stravovat a popít můžete jak v novém temperovaném skibistru s dostatečnou kapacitou míst k sezení a luxusní zahrádkou s výhledem na snowpark. Taktéž legendární kouzelník Míla bude i letos nabízet ve svém podniku co hrdlo ráčí díky prodloužené nájemní smlouvě.

Poslední a neméně důležitou novinkou z které máme radost a ve Vítkovicích rozhodně chyběla  je životní investice snowboardistů-dvojčat Klímovic do penzionu na kterém kluci přes léto intenzivně makali. Penzion je vzdálený 300m od horní stanice snowparku, ubytovací kapacita je cca. 30 osob, ceny ubytování začínají na příjemných 200 Kč/noc. Součástí budovy je luxusní menší bárek s kuchyní, kde si můžete dopřát nejen drinky, ale také teplou a studenou kuchyni.

Více info a kontakty na Klímas bros na FB profilu.

Ceny permanentek 
Letos se vzhledem k velkým investicím skiareálu především do čerpací technologie vody a navazujícího zasněžování zdražilo denní jízdné ve snowparku o 10Kč, takže na konečných 350 Kč. Myslíme, že zdražení není nijak zásadní a rozhodně se promítne ve zkvalitnění služeb, které snowpark letos nabídne.

Co se týče celosezónní permanentky, tak tam vše zůstává při starém-takže 5000Kč/sezóna.

Při objednání a zaplacení sezónky do konce Listopadu je pak za rozumných 4500Kč/sezóna.

Jak pořešit celosezónku za 4500Kč?
a/ osobní odběr/platba na obecním úřadě ve Vítkovicích
b/ emailem
-pošli email na: obec@vitkovicevkrk.cz
-předmět zprávy: celosezónní karta Aldrov 2014/2015
– text:  napiš o jaký typ jízdného máte zájem (snowpark) a tvojí poštovní adresu.

Na základě tvých údajů obdržíš zálohovou fakturu a po jejím uhrazení v měsíci Listopadu od skiareálu obdržíš voucher, po jehož předložení ti bude při první návštěvě areálu vydána celosezónní permanentka. Pozor! Cena 4500Kč platí pouze v měsíci Listopadu, ok?

Eventy
Ke snowparku ve Vítkovicích patří samozřejmě také eventy, které budou z části produkovány partou Freestyle Area ve vlastní režii a část ve spolupráci s dalšími subjekty jako je Český Snowboarding a kluci ze SLČR úsek freeski.

WSD /Word snowboarding day/ 21.12.2014
Local Camps 2015 /snowboarding/ 14.-18.01.2015
Snowbitch.cz Cool snowpark Vítkovice Opening 24.01.2015
Local Camps 2015 /freeski/ 04.-08.02.2015
King of Jib 07.03.2015
Monkey race 08.03.2015
Český pohár ve freeski 14.-15.03.2015

Snowbitch.cz Cool snowpark Vítkovice set-up 2015
snowpark bude v sezóně 2015 rozdělen na beginners line, medium line, shred line a pro line obsahující překážky dle seznamu níže. Více o set-upu napoví čerstvá 3D vizualizace z Maryho kybertechnické dílny 3Dmodels, finální edit pak poladil Martin Kolařík z Make it Real films.

beginners line
celkem 4 platformy se 4 skoky s plošinou 1 až 4m a dále pak 8 překážek
Butterbox 6m
T-box 6m
Street Rail 6m
Rainbow Rail 6m
Kink box 3x5m
Minibutterbox 6m
Wallride
minispeed box 5m

medium line 
celkem 5 platforem a 3 skoky s plošinou 4 až 8m, dále pak 7 překážek.
Street Rail 6m
Nízký street rail 6m
U – Box Banana 5m
Picnic table 6m
Rovná jednotrubka 7m
Rail 6m
Bonk Barel
Rainbow box 6m

shred line
celkem 3 platformy a pár bonusů okolo v počtu 13 překážek, které jak pevně věříme uspokojí všechny shredofily.
Street Rail 7m
PVC roura 6m
Up rail Tube 6m
Double Kink jekl 10m
Stairs set ( 10 schodů )
Butter box
Hokejka jednotrubka 5x1m
Spaceship 5m
Street rail jednotrubka 12m
Street rail 6m
C – Box 6m
Wallride
Vystřelovací jednotrubka 4m
Double kink tube rail

pro line 
loňská  novinka s hliněnými základy, kterou počasí neumožnilo otevřít
celkem 4 platformy, 2 skoky s plošinou 12 až 15m, doplněno o 6 překážek.
Speed box 6m
Street rail 6m
Balkón 4x6m
Up rail Tube 5m
Double Kink box 10m
Rail 6m

Na závěr nutno poděkovat převelice všem partnerům a lidem, kteří na projektu spolupracují, podporují a pomáhají tvořit něco, co jak pevně věříme  posouvá český snowboarding a freeskiing kupředu!

Velké díky hlavnímu partnerovi Snowbitch.cz a ostatním partnerům Capita, G-Shock, Dakine, Union, Dragon a 686. A děkujeme také všem příznivcům snowparku za to, že do Vítkovic jezdí!

Brzy naviděnou a nezapomeňte na první předvánoční pojezd v rámci World Snowboarding Day (a je vlastně úplně jedno jestli dorazíte na snowboardech či lyžích, hej?)