V Kostelci u Jihlavy se i přes problémy s počasím odjel další Skate Local Contest, ze kterýho vám teď přinášíme video, výsledky a report z pera organizátora Tomíka, kterej následuje na dalších řádcích.


Na sobotu 13.9.2014 byl naplánovaný Skate local contest v Kostelci, již čtvrtý a zároveň asi poslední ročník. Při sledování předpovědi počasí, jsme si nebyli moc jistý, jestli do toho jít, nebo ne. Nakonec jsme se rozhodli, že závod bude a popereme s počasím, jak už to býva skoro pokaždé, když se závody v Kostelci konaly. Místní občané mají dokonce už na Nás hlášku – skejťáci mají závody, to zas bude chcát, hehe. Již večer se sjela parta, aby jsme mohli pokrýt skatepark plachtama.

V sobotu ráno to vypadlo celkem dobře a tak jsme postavili stany, rozjel se keterink i hudba  začali se sjiždět známé tváře. O muziku se nám starala parta z Ultima Crew a opravdu chutnej keterink byl pod záštitou skvělé jihlavské hospody Mikulky. No a když se Nám to tak hezky začalo rozjíždět dostali jsme ránu do xichtu dvouhodinovým slejvákem. Po dešti, kdy nikdo neodjel, se každý chopil koštete a hadry a začalo hromadné vysoušení skaparku. Bohužel se Nám nedařilo park vysušit a tak jsme se přesunuli do krásně You Can Do It minirampy, kde odstartoval závod jak pro děti, tak pro starší kluky.

V minirampě nejvíc nadiktoval Martin Švec z Plzně, jeho jízdy byli čisté a navíc kolikrát zakončené totální peckou jako kickflip nosestal. Druhý místo obsadil Kryštof Palme z Votic a také vyhrál best trick svým signature blunt kickflip out. Třetí Honza Malý, který se rádiusu nebál a viděli jsme od něj spostu technickej triků jako 360 double flip. Po závodu se rozdávali ceny a prize money a přímo na místě Nám probýhala after až do nočních hodin. Byla opravdu velká škoda,že Nám počasí nepřálo, bylo to dokonale naplánované.

Závod jsme nechali přeložit až na 4.10. jelikož jsem se nedokázal smířit s tím, že by se tenhle rok závody neodjeli, hehe
Konečně nám taky vyšlo počasí, vše bylo připraveno a tak jsme konečně mohli začít. Do závodu se Nám přihlásilo 20 jezdců, 4 slečny a 5 dětí. Odstartovali jsme to závodem Day for kids, všichni měli kvalifikační jízdu a pak finalový jam. Taky se odjel ollie contest, kde jsme se zastavili na sedmi skejtech a po výzvě, která činila 3 stováky do kapsi se vznesl Honza Špalek přes 92 centimetrů a vyhrál. Hned po něm se udělalo vyhlášení pro děti a pustili jsme do kvalifikace kluků, každý měl jednu minutu, aby zabojoval o postup do semifinále, do kterého se dostala dvanácka nejlepších. Mezi tím odstartoval i ladies jam, který byl u Nás poprvé. Sjeli se holky od Brna, Kladna z Chomutova a všichni to byli dobré kamarádky, tak se domluvili že pojedou hromadný jam. Poté si dala každá svojí finálovou jízdu a vítězkou se stala Klárka Kašparová. Respekt za to, že Nás holky navštivili, ceníme si to. Posunujeme se do semi kluků, tam nejvíc zabil Honza Špalek, když se asi hodinu rozježdoval, tak mi oznámil, že už neví co dělat, že už všechno odjel hehe. Semifinále se jelo formou jamu po dvou na dvě minuty. Bylo odjeto a totál zabito, pak Nám bohužel začalo mrholit těsně před finálem, tak jsme rozjeli best trick na zemi, kde padali opravdu technické tricky jako fs bigspin doble heelflip od Lesliho, 540 flip jak na normál i fakie, hardflip revert a nebo fakie 360 halfcab heelflip v podání Pepi Koštála. Pak Nás čekalo asi to nejhezčí a to rozdávání cen, sice se dělali výsledky ze semi, ale bohužel park už nebyl jezditelnej. Měli jsme tolik cen do posledního závodu, tak jako za všechny ročníky dohromady a do toho ještě prize money přes 5 tisíc. Takže vyhlašování jsme vzali velkolepě a rozdávali od šestého místa, holkám jsme naděli všem, tak jako dětem a zakončeno a opět zapito, bylo opět na Mikulce kde proběhla after party. Děkujeme všem zůčastněným, byli to hezké dva dny, kdy jsme se sešli, zaskejtovali a užili si pohodovej závody.

Rádi bychom ještě poděkovali naším sponzorům Snowbitch.cz, Rolls, Grow Garden, DDM, ČAS, Vans, AMB, Boardmag, Skaterock a jmenovitě Petru Kličkovi a Vašku Eiglovi za finanční podporu. Dále Ondřejovi Janouškovi za poskytnutí minirampy. A klukům za video. Děkujeme mnohokrát

Dále chci všechny pozvat na Game of skate do Jihlavského klubu Soul, kde se 13.12.2014 uskuteční již druhý ročník. A v neposlední řádě chci připomenou, že Mystic Construction dokončují tento rok nejlibovější skatepark v Jihlavě a už ted začínáme plánovat mega otvíračku, která proběhne na jaře 2015!

Day for kids:
1. Tadeáš Novák
2. Kryštof Zimola / Tomáš Kondrla
3. Vašík Eigl

1. Eliška Dvořáková

You can do it miniramp contest – odjeto 13.9.:
1. Martin Švec
2. Kryštof Palme
3. Honza Malý
4. Tomáš Kostka

Best trick miniramp:
Kryštof Palme – blunt kickflip out

Street – slečny:
1. Klárka Kašparová
2. Míša Šmatová
3. Bárča Sochonová
4. Simča Reisingerová

Street:
1. Honza Špalek
2. Michal Leslie Veselý
3. Jirka Staněk
4. Pepa Koštál
5. Karel Raichl
6. Radim Nejman

Best Trick:
Michal Leslie Veselý – Fs Bigspin double heelflip
Pepa Koštál – 540 flip, hardflip bs revert, Fakie 360 halfcab heelflip

Ollie contest: Honza Špalek – 92 cm