Po Ostravě další Horsefeathers Mountain Resort Opening proběhl na veletrhu Sport Life v Brně. Setup byl o několik levelů vejš než na první zastávce a podle toho taky vypadaly i triky. Více prozradí přiloženej report z pera organizátorů, video Radima Brunovskýho nebo fotogalerie Lukáše Oujeskýho, kterou najdete zde.

Závod v rámci druhé zastávky Horsefeathers Mountain Resort Openingu byl neuvěřitelný, ale nepředbíhejme… vše začalo ve čtvrtek, kdy se poprvé otevřely pomyslné brány resortu a už ten den si přišla zajezdit spousta riderů. Jezdil se pouze balkón a roura, ale i zde padaly husté triky a to, že bude mít víkend vysokou úroveň, odpálil hned druhým trikem na balkóně Zoltán Strcuľa, který poslal čistý grind 360 ven. Na druhý den veletrhu Sport Life byla nahlášena exhibice pozvaných riderů a tak dorazila trojice slovenských riderů Dušan Bizík, Maťo Dolník a Boris Karolčík, k nim se přidal Marek Ježek z Vrchlabí, Tomáš Teglý z Prahy a Brno přišel reprezentovat Filip Martinec. Exhibice místo plánovaných 20 minut nakonec trvala celé odpoledne a ke klukům se přidala spousta dalších riderů a jezdili až do zavíračky areálu.

Sobotní ráno přineslo déšť a pořadatelům nejspíše pořádné starosti, zda vydrží sníh. Dovezli tedy ještě pár aut navíc a čekalo se. Čekání naštěstí krátil Horsefeathers stánek, kde se podával zdarma výborný (a silný, hehe) svařák od Café baru Anděl a byla zde k zhlédnutí celá aktuální Horsefeathers kolekce, která je prostě bomba! Plánovaný start závodu se posunul o hodinu, kdy konečně přestalo pršet. Kromě pořadatelů se lopat chytli i rideři a celý spot se naházel během necelé půl hodiny a mohlo se začít. Přes 40 riderů jezdilo v kvalifikaci, která se jela formou jamu a tak kdo víc běhal i víc jezdil. Do finále bylo nakonec vybráno 8 nejlepších snowboardistů a 7 nejlepších freeskierů. Padlo rozhodnutí jet každou kategorii zvlášť a tak kolem 17:00 mohlo vypuknout finále kategorie snowboard.

Mix ostřílených riderů a mladých ripperů zafungoval víc než neuvěřitelně a tak, po prvních pár tricích začal neuvěřitelný battle, kdy jeden trik přebíjel druhý a celé finále se neustále stupňovalo. Speaker řval tak, že přicházel o hlasivky, diváci nestíhali koukat a porota se ukrutně zapotila. Celé finále nejvíc zabil slovenský jibber Julo Petrík, který jezdil jak rail, tak i balkón a jeho triky měly nejvyšší úroveň, ale hlavně super styl! Na záda mu dýchal mlaďák Mára Ježek, který se od pátku battlil se slovenských bráchou Borisem Karolčíkem a tak měl spot ukrutně najetý a od Jula si nenechal nic líbit. Mega překvapením byl brněnský rider a stavitel spotu na obou Horsefeathers Mountain Resortech, Kuba „Suba“ Štěpán, který byl do finále nasazen jako divoká karta a rozhodně své šance využil! Lokální rider svými triky dokázal přeskočit spoustu top českých a slovenských riderů a za to mu patří pořádný big up!

Po takto našlápnutém finále jsme čekali, jak nahypovaní budou freeskieři a snowboardová podívaná je evidentně navnadila. Mikrofonu se chopil uhersko-hradišťský brňák a freeskier Johny Pavliš a odpálil super freeski show. V té nejvíc řádil Kuba Čoček, který na spotu jezdil už od čtvrtka, a bylo vidět, že jej má v nohách. Jeho komba na balkóně i na railech byla neuvěřitelná! Freeski a snowboard finále zabralo zhruba hodinu, takže lehce po šesté proběhlo vyhlášení a všichni se odebrali připravit na after party, která proběhla v brněnském Klubu na Dráze. Neděle byla už spíše odpočinková, a kdo to moc večer nepřehnal, dorazil ještě chvilku pojezdit. Pak už jen balení, uklízení a hurá domů.

Další super zastávka Horsefeathers Mountain Resortu je za námi a vy už se teď můžete těšit na další, která proběhne pod taktovkou Horsefeathers store Plzeň a to v sobotu 13. 12. 2014 v Cinkparku Štěnovice. Více informací sleduj zde.

Kompletní výsledky finále najdete níže a závěrem velké díky riderům za hype a super ježdění po všechny dny a samozřejmě sponzorům (Horsefeathers store Brno, Horsefeathers, BVV – SPORT Life, Nitro Snowboards, Armada skis, Switchback bindings, Electric Visual, Boardmania.cz, Skiareál Fajtův kopec a Anděl café bar), bez kterých by to nešlo. Uvidíme se ve Štěnovicích.

Výsledky:
Snowboard muži:
1. Július Petrík
2. Marek Ježek
3. Jakub Štěpán
4. Matěj Dolník
5. Daniel Porkert
6. Zoltán Strcuľa
7. Tomáš „Nissi“ Niessner
8. Boris Karolčík

Snowboard ženy:
1. Karolína Horáková
2. Lucka Badalíková

Freeski muži:
1. Jakub Čoček
2. Richard Jurečka
3/4. Honza Prokeš & Pavel Adámek
5. Vít Němčic
6. Kuba Piňos
7. Jan „Báde“ Pospíšil