V Sobotu 1.6.2019 Skate škola Ostrava společně s městským obvodem Ostrava-Poruba a dalšími sponzory a partnery, otevřeli závodní betonářskou skateparkovou sezónu v Moravskoslezském kraji.
K Ostravě skateboarding odjakživa již nějaké to desetiletí nezaměnitelně patří, a po menším úpadku scény před pár lety, o kterou se nyní stará léta prověřený skater, srdcař, trenér Martin(Bern) Bernačík a jeho originální škola skateboardingu, nabrala zde scéna zase opět plné obrátky.

Do závodu se přihlásilo dohromady 48 riderů jak z Ostravy tak i Polska, Prahy, Havířova, Bohumína a dalších okolních měst což je paráda. Závod byl rozdělen do čtyřech kategorií a každý měl klasicky 1 minutu na to, aby ukázal co nejlepší sérií triků v celém skateparku a postoupil do semifinále a finále. Před vyhlášením velkého finále, si každý mohl jako bonus zajet disciplínu best trick contest, ve které vyhrává nejobtížnější trik na určené překážce.

Závod v kategorii holek, vyhrála první místo- Verča Pholová, kategorii kluků skate školy ovládl Aleš Kadula. V kategorii randoom young bloods do 18 let šlo prvenství do Havířova (Dominik Urbánek), a v kategorii 18+ kraloval Polský zabiják Pavel Wolak.
Všem výhercům gratulujeme a zúčastněným děkujeme.