V rámci letošní Snowboard Zezula Tour 2015 proběhl tento týden na Klínovci již druhý závod českého poháru s názvem Freestyle X. Jak to celé dopadlo si můžete přečíst v následujícím reportu.

Pódium kategorie muži, foto: David Buček

Klínovecký snowpark ovládli 14.2. 2015 snowboardisté. Díky nádhernému počasí se přihlásilo celkem 37 jezdců, kteří mezi sebou poměřili své síly v olympijské disciplíně slopestyle. Pro návštěvníky závodu a diváky byla připravena chillout zóna se stánkem TicTac, který dodal svěží dech, nejem závodníkům, ale i hojnému počtu přihlížejících diváků.

Místní parta šejprů Maximal Animal připravila perfektní snowpark pro malé i velké závodníky, kteří se ve druhé zastávce celé Snowboard Zezula Tour  2015 do toho pěkně opřeli. Nejvíce se sbírali body na skoku a stair setu největší překážce v Čechách. Diváci mohli sledovat velmi podařený závod. Velká motivace pro všechny účastníky bylo celkové prizemoney v hodnotě 20.000 Kč, které se na konec po právu rozdělilo mezi ty nejlepší. K tomu všichni výherci dostali telefony od myPhone.cz a Snowboard Zezula k tomu přidal věcné ceny  potřebné pro ježdění a navíc byly rozdány i body, které se započítávají stejně jako v loňském roce do celé tour, kde hlavní výhrou je zapůjčení automobilu od společnosti GO-CAR.cz

Pokud jste na Klínovci nebyli a prošvihli tak perfektní den na kopci, nevadí další zastávkou bude 28.2 -1.3 Paprsek, kde se pojede tradiční závod o krále Moravy KING OF MORAVA. Více se dozvíte zde.

Výsledky:

Děti kluci: 1. Láďa Hrstka, 2. Martin Brza, 3. Kristián Salač
Děti holky: 1. Marie Kreisingerová
Junioři holky: 1. Vendula Burešová, 2. Tereza Šebková
Junioři kluci: 1. Miki Pajer, 2. Jan Rovenský, 3. Paulíček Adam
Ženy: 1. Katka Vojáčková, 2. Diana Augustínová, 3. Gabriela Matoušková
Muži: 1. Michal Bíša, 2. Dan Kašpar, 3. Tomáš Tuzar
Bestrick: Marek Ježek

Prohlídnout si můžete také galerku od Davida Bučka.