Nedávno jsme informovali o La Casita DIY, který se nachází poblíž španělské Malagy a dnes Vám přinášíme report o dalším zcela unikátní DIY projektu nacházející se taktéž v tomto jihošpanělském městě.

Dinero DIY, jako většina „ghetto“ spotů, vznikl na nevyužitém betonovém placku bývalé továrny na rtěnky. Největší zásluhu mají Lev Mclean a Eve Arslet, kteří tento placek našli a začali s výstavbou prvotních překážek. Nejde ale o ledajaké překážky. Za celým tímto projektem stojí nápad vytvořit skate spot, který působí jako jedná velká umělecká instalace.

Každý ze tří betonových placů má svůj vlastní „vibe“. Vrchní úroveň je domovem drahých značek, kde najdeš Plan B wedge a ledge designované podle zavazadel Louis Vuitton a krabiček na šperky Tiffany.

Druhá úroveň, které se přezdívá „Umělecká Galerie“, je domove slavným děl jako skokánek Mona Lisa, Vřískot  od Edvarda Munche a Hvězdná Noc od Van Gogha.

Spodní úroveň byla především inspirovaná slávou a luxusem Las Vegas a najdeš tady velké skejtovatelné roulletové kolo, kde můžeš na konci dne utratit to, co ti z celého dne zbylo.

Pozitivní zprávou je, že místní komunita stavbu podporuje a jen jednou přijela policejní hlídka, aby zjistila co se tady děje. To se odehrálo, když zrovna probíhalo noční betonování a při objasnění, že jde spíše o umělecký projekt, se hlídka otočila a doposud se prý nevrátila.

Nic ale netrvá věčně a Dinero DIY bude pravděpodobně brzy muset uvolnit místo pro výstavbu nových továren. Dokud se ale nic neděje, tak díky vášně a zápalu všech stavbyvedoucích můžeme očekávat, že tento jedinečný DIY spot bude i nadále vzkvétat.


Zdroj: Confuzine / Jenkem / @dinerodiy

Foto: Edu Lester /@dinerodiy