Do redakce nám dorazila překvapující zpráva o malé punkové skate hale v Hostinné poblíž Trutnova, kterou už dlouhé tři roky buduje místní šerif Ondřej Malý. Samozřejmě, že jsem k celé tématice měl spousty otázek a především jsem se sám nestačil divit, že mi něco takového mohlo uniknout a tak jsem poprosil Ondřeje, aby nám na celou záležitost trochu posvítil. Velké props za motivaci něco takového vybudovat! 

Už mě sralo, že tohle město pro skateboarding nehnulo ani prstem, a tak jsem si na zahradě nechal vybetonovat přijezdovku a udělal malou street plazu, kde jsme skejtovali asi rok skoro everyday do 22h.

Začalo mě ale být líto sousedů a taky mě sralo počasí, a tak jsem zašel na město s tím, že když oni pro skate nic nědělají, tak ať mě aspoň daj seznam volnejch prostor ve městě, že na svoje náklady tady něco vybuduju a bude to i pro veřejnost. Moc toho nebylo, ale nakonec se vyskytla tahle budova 50m od baráku.

Tak jsem poslal nabídku jakou jsem ochotnej dát za nájem a čekal jsem, že mě to daj za symbolickou korunu, když to chci dělat pro veřejnost. Ale jsem naivní a dali mě to za tu nejvyšší co jsem nabídl. Jedná se o bejvalou školní družinu, takže mrtě místností, pár větších v kterých jsem viděl, že by se dalo něco vytvořit a líbilo se mě to v tom, že to bude takový neobvyklý. Čekal jsem, že to všechny místní nakopne k tomu máknout, ať to za něco stojí.

Nakoplo je to asi na dva tejdny a jedinej kdo vydržel byl Lukáš Havelka, kterýmu jsem za to mrtě vděčnej. (Sem tam někdo přišel pomoct, ale fakt jen občas). Strávili jsme tady mrtě času, udělali par stavebních úprav a začali makat na těch překážkách, co tam jsou do teď. Grindboxy a raily jsme napevno dělat nechtěli, protože by nás to brzy omrzelo. Takže to je dělaný tak, že si proste sestavíš zrovna to, co chceš jezdit. Takže ve vedlejší místnosti si vybereš co chceš a do pěti minut máš nachystáno a můžeš skejtovat! To mě na tom baví nejvíc, že si vybereš na co je nálada.

Asi před rokem se postavily dvě minirampy, který se podle mě úplně nezdařily, ale zajezdit se dají v klidu. A teď plánujeme další místnost, kde do budoucna snad vyroste něco pořádného… Teď v dubnu to budou 3 roky co se tam skejtuje. A snad ještě par let bude. Akce se u nás moc nekonají. Když jsem jednou zkoušel něco zorganizovat, tak jen pár lidí dorazilo, ale čekal jsem víc.

Navíc to místní bojkotovali, tak mě to tak něják sebralo myšlenky něco organizovat a teď na to třetí výročí snad něco zkusím tak uvidíme. Jinak u nás měli zastávku při posledním fotrovi Amb team, což byla asi největší událost u nás a nikdy na to nezapomenu! Dobrý párty jsou taky, když jsem jednou do roka zavítá můj odchovanec z bolky Raichl a Javor to je vždycky zaručená top párty, co si budeme povídat.

Už nevím, co bych k hale dále řekl… Snad jen dík klukům z okolních měst, kteří projevují zájem a sem tam dovezou něco potřebnýho a hlavně přijedou zaskejtovat! Taky velké dík Bašnákovi za to, že když se boural Čerňák, tak mě nechal odvízt nějaký desky na povrch a trámky, což neskutečně pomohlo a udělalo mega radost!

Více fotek a informací najdete na FB