„Shaka“ je příběh o misi, o extrémní výzvě, kterou se snowboardista Mathieu Crépel rozhodl podstoupit. Čtyřnásobný mistr světa ve snowboardingu, sužovaný cestovní horečkou, touhou poznávat nové lidi a pátrat po čemkoliv, co by mu rozproudilo adrenalin, vyrostl mezi horami a mořem – dvěma živly, které stejnou měrou dodávají rovnováhu jeho životu.

Ve 33 letech se snowboardista opět rozhodl vystoupit ze své komfortní zóny, daleko od známých míst, posunout hranice svých možností na maximum a dosáhnout nového vrcholu. Ale na rozdíl od všech vrcholů, které dosud zdolal, na tomto není sníh ani skaliska. Jeho dobytí je stejně pomíjivé a pád stejně závratný.

Jméno? Jaws. Vlastnosti? Jedna z největších vln na světě, svatý grál každého pořádného surfaře na velkých vlnách. Toto velkolepé místo najdete na Havaji. I když o jeho zdolání sní spousta surfařů, jen málo z nich to opravdu dokázalo. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že by se o něco takového mohl pokusit snowboardista. Nikoho kromě jezdce z francouzských Pyrenejí.

Mathieu přípravě na tuto fenomenální výpravu věnoval dva roky svého života. Během této doby střídavě trénoval v horách a na moři a mnohokrát se vypravil do Indonésie a Oregonu, než se vydal ke svému cíli: na havajský ostrov Maui. Kromě mimořádného sportovního výkonu ukazuje „Shaka“ především vhled do dobrodružství, které nemá obdoby. Mathieu se na své cestě, na níž je od samého začátku podporován blízkými přáteli a svým okolím, setká s výjimečnými lidmi. Sdílí s nimi chvíle, jež ho inspirují vydat se na křivolakou stezku, která vede na Hawaii.

Mezi těmi, které na své cestě potkává, je francouzský šampion ve volném potápění a držitel několika světových rekordů Guillaume Néry, který ho trénuje v hlubinách zátoky Villefranche na jihu Francie. Naučí ho techniky dýchání pod vodou, aby si dokázal poradit ve chvílích, kdy bude pod notoricky známou vlnou. Cenné rady, jak si s vlnou poradit, Mathieuovi udílí i legendární havajský surfař Gerry Lopez alias „pan Pipeline“ a Koa Rothman, syn zakladatele slavných Black Shorts a jeden ze zázračných surfařských talentů, který zná Jaws jako své boty.

„Shaka“, natočená a vyprávěná Morganem Le Faucheurem, bývalým profesionálním snowboardistou a přítelem z dětství Mathieua Crépela, je víc než jen o sportovním výkonu. Směs dokumentárního filmu, osobního příběhu a filmu, který člověku zvedne náladu, nás hodinu a 20 minut vede v Mathieuových stopách a doprovází ho na jeho cestě k uskutečnění jeho největšího snu: propojit svoji vášeň pro surfing a snowboarding, a dobýt tak jedno z nejimpozantnějších míst na světě.

INFORMACE
Název: SHAKA
Délka: 80 minut
Země: Francie
Místo natáčení: Francie / Indonésie / Oregon / Havaj
Jazyk: francouzsky a anglicky – voiceover s titulky
Producent/režisér: Morgan Le Faucheur
Hrají: Mathieu Crépel
Produkční společnost: Almo Films
Začátek filmu: 20.10.2018 o 20:30
Cena vstupenky: 159 Kč

Vstupenky na: goout.net  / Více info: FB