Now Reading
Jak dopadl Časoprostor Young Blood local contest v Českých Budějovicích?

Jak dopadl Časoprostor Young Blood local contest v Českých Budějovicích?

Časoprostor a Young Blood skateboard academy z Jihlavy poprvé spojili sily a vznikl z toho první ročník Časoprostor Young Blood Local contestu. Na závody pro věkovou kategorii  5-18 let dorazilo přes 33 mladých skejtrů a to nejen lokálové z ČB, ale také děti z Jihlavy, Tábora, Plzně, Písku, Strakonic, Znojma, Blatné. Tahle účast nás mile překvapila, a jen se tím potvrzuje síla lokálních skate závodů.
Desátá ráno padla, u registrace už byl frmol a za prvních dvacet minut už bylo zapsáno asi dvacet young skaters. Po zapsání probíhala v hale free session pro všechny děti. Mezitím se nám rozjela muzika, bar, proškolila se porota a šlo se na věc. Riders meeting a první skupina na streetu v kategorii začátečníku už mohla startovat. Velkým překvapením bylo první místo pro místní mladou slečnu Emmu Ottaviany, která byla zároveň nejmladší účastnící závodu. Z kategorií mírně pokro a pokročilé pak postupovali ty nejlepší do finále. Jezdilo se na heaty a každý mladý rider měl minutovou jízdu a last trick.
První radost byla už z počtu dětí, který dorazily a ta druhá radost byla za úroveň tricku, které jsme mohli sledovat. Od základních tricku až po tricky jako 360flip, kickflip přes roh, všemožné tricky v radiusu atd. Po odjetí streetu následovala miniramp session, kde kraloval Matěj Král ze Strakonic, o kterém bychom mohli ještě hodně slyšet. Proběhla tak dvaceti minutová session, kde opět úroveň skateboardingu byla skvělém levlu.
Následovalo slavnostní vyhlašování a vždy tři nejlepší z kategorie šli na bednu. Všichni účastníci závodu dostali pamětní medaile z reciklovaného skejtu od JustSkate.  Na závěr proběhla ještě skejtovačka localu v minirampě.
Převelice děkujeme za účast, gratulujeme výhercům a všechna čest pro všechny skaters! Taky velké dík všem lidem, kteří dorazili na první ročník závodů pro tuto věkovou kategorii, a určitě se můžete těšit na další Young Blood contest, ale to už někde v létě ve skateparku. Přikládáme výsledky a fotoreport.
Taky velká děkovačka sponzorům akce Young Blood skateboard academy, Časoprostor, JustSkateBrand a hlavně Snowbitch, který má pobočku hned vedle Časoprostoru a podporuje  lokální skate scénu. Speciální poděkování a respekt za vytvoření Časoprostoru je pro lokála Fandu.
Text: Tomík Marek
Foto: Havrosh a Jan Tabery

Street:

Začátečník:

1.Emma Ottaviany
2. Honza Medvik
3. Vincent Holí
4. Vojta Holenda

Mírně pokročilý:

1. Roman Kadlec
2. Adam Levák
3. Ondra Vacikar
4. Matyáš Eliáš

Pokročilý:

1. Johan Taberi
2. Fanda Havránek
3. Matěj Král
4. Rudolf Dorť

Miniramp session:

1. Matěj Král
2. Filip Kultán
3. Fanda Havránek

Best young skater:

Adam Levák

© 2021 Board Magazine. 
All Rights Reserved.