Now Reading
Co koupit skejťákovi k Vánocům?

Co koupit skejťákovi k Vánocům?

Vánoce jsou za rohem a dárkový šílenství je v plným proudu. Příbuzní a přátelé skejťáků mají často problém s tím, co nám pod stromeček nadělit. Tenhle článek je spíš pro ty, kteří nás obdarovávají, takže tohle můžeš nenápadně poslat svý holce, mamce, tátovi, nebo babičce, a oni hned budou vědět, co ti pod stromečkem udělá radost a ty si nemusíš kazit překvapení!

  • Oblečení

My skejťáci si hodně potrpíme na to, jak vypadáme. Každýmu se ale líbí trochu něco jinýho, a tak je třeba vysledovat, co váš daný skejťák nosí. Důležitý jsou i značky. Pokud chcete koupit tričko, je dobrý se podívat na značku desky, koleček, nebo trucků a vybírat z jejich katalogu. Kalhoty jsou vysoce individuální věc a je fakt důležitý, v jakým stylu si skejťák jede. Někoho, kdo nosí flanelky a užší kalhoty asi Big Boye nepotěší a naopak.

  • Ponožky/trenky

Tohle je klasická kategorie i pro nejskejťáky, ale u příznivců tohohle koníčku jsou obzvlášť ponožky dost spotřební a hlavně drahou položkou. Kvalitní ponožky jsou tak jasná volba, pokud jste se ještě nerozhodli, čím skejtra obdarovat. Možná trochu originálnější volbou jsou trenky. Těch totiž taky není nikdy dost! Za nás v týhle kategorii určitě vede značka Lousy Livin s kreativníma designama a maximálním pohodlím! Velkej výběr ponožek najdete třeba tady.

  • Deska

Co skejtr potřebuje ze všeho nejvíc a nejčastěji? Desku. Musíte ale dávát velký pozor. Každý preferuje jinou velikost i tvar desky. Nejbezpečnější varianta je podívat se na jejich stávající prkno a pokud nevíte jeho velikost, zkuste ho přeměřit, nebo se ideálně zeptejte ve skateshopu. Tam vám s výběrem dalšího povozu určitě rádi poradí!

  • Print fotky/kresbu

Umění ke skateboardingu neodmyslitelně patří a darovat nějaký hmatatelný dílo od skajtra tvůrce je skvělej nápad! Pokud o nějakým umělci/fotografovi víte, nebojte se ho/ji kontaktovat. Určitě vám budou ochotný svou kresbu nebo fotku zvěčnit na velkej formát a zkrášlit tak někomu Vánoce. U nás dělají super věci třeba Jan Kantor nebo Tomáš Javůrek a ve světě je hodně oblíbenej Henry Jones.

  • Trucky/kolečka

Tohle už je trochu vyšší dívčí, ale zvládout se to dá. Opět je nejlepší se podívat, co skejtr jezdí aktuálně a podle toho se řídit. Zálibou všech skejtrů je ale často měnit a zkoušet nový produkty, takže možná z těch stejnejch koleček jako minule nemusí mít takovou radost. Tady spíš doporučujeme se dotyčného zeptat. Treky i kolečka jsou věc na docela dlouhou dobu a chcete se vyhnout případný nespokojenosti, nebo řešení reklamací. 

  • Filmovej foťák

Každej chce mít super vzpomínky na kalbu, nebo na letní skejtovej výlet. Filmový foťáky zažívají velkej boom a skejťáci si je moc oblíbili. Koukněte na aukro nebo bazoš a za pár kileček určitě seženete funkční kompakt, kterej přinese určitě spoustu radosti! Nezapomeňte ještě koupit film, abyste si mohli udělat fotku rovnou u stromečku!

  • Ložiska/speed cream

Narozdíl od ostatních částí skejtu, ložiska nemaj žádný speciální velikosti ani tvary, takže koupit někomu dobrý ložiska je téměř bez rizika. Největší klasika jsou Bones reds, nebo doporučujeme třeba Modus bearings. K ložiskům se vyplatí koupit i speed cream, kterej zajistí plynulou a rychlou jízdu na dlouhou dobu!

  • Fingerboard

Každej se někdy nudí a fingerboard je skvělej nástroj, jak si dlouhou chvíli v práci nebo doma zkrátit. Tyhle malý napodobeniny skejtu dokážou dost pobavit a stojí maximálně pár stovek. Většina skejtrů má navíc s touhle „hračkou” už nějaký zkušenosti, takže se nemusíte bát, že by ho/ji fingerboarding nebavil!

  • Boty

Tohle je další položka, kde se vyplatí vysledovat si co danej skejtr nosí. Velikost je jasná, ale je dobrý si všímat i značky nebo barevnýho provedení. Pokud obdarovaný nosí Vansky, kupte mu Vansky (třeba novou kolekci Wayvee) pokud nosí DC, kupte mu DC, nebo pokud chcete být originálnější, skvělý boty nabízí nová značka Last Lesort Ab.

© 2021 Board Magazine. 
All Rights Reserved.