Now Reading
TOP 10 nejvýznamnějších D.I.Y. skateparků v Čechách a na Slovensku

TOP 10 nejvýznamnějších D.I.Y. skateparků v Čechách a na Slovensku

D.I.Y. skateparky jsou jednou z nejdůležitějších složek každý skejtový scény. Betonování vlastních překážek nejen, že učí skejtry užitečným skillům, ale celkově sbližuje lidi, což vytváří skvělou kulturní záležitost. My vám přinášíme souhrn těch nejznámějších a nejvýzněmnějších skateparků na území Čech a Slovenska.

Baumax

 

Čím jiným začít než tím největším a nejznámějším místem: Olomouckým Baumaxem vytvořeným partou SF crew. Od prvního betonování už to bude asi 6 let a za tu dobu skatepark zažil nespočet tripů, kaleb a šílenejch triků. Tenhle spot vnímáme jako jakousi skejtovou mekku a myslíme, že každej českej nebo slovenskej skater by se tu měl alespoň jednou projet.

D.I.Y. Playground

 

Z Moravy se přesouváme do hlavního města na spot s názvem D.I.Y. playground. Za tímto kouskem stojí hlavně parta okolo Darkslide.cz a crook magazínu. Stavba započala v roce 2014 a stejně jako baumax, časem tohle místo dostalo mnoho upgradů a novejch překážek. Pokud skatepark nemůžete najít, klikejte zde.  Mrkněte i na naše video s Javorem a Braňem Moravčíkem.

RBS

 

Jedna z nejaktivnějších skejtovejch skupin, plzeňská Pessertive mají na svědomí hned několik DIY skvostů. Ten nejznámější je ale RBS, aneb River bank spot. Tohle místo se nachází na cyklostezce nedaleko centra a vlakovýho nádraží, takže každej, kdo se do Plzně podívá, by měl RBS navštívit. Nedávno jsme tu natočili hodinu s Fandou Havránkem kterou najdete zde.

Stoka

 

V okolí Plzně zůstáváme. Poblíž se totiž nachází nesmyslná stoka, která na první pohled vypadá jako nějakej dream spot z Ameriky. Do zahraničí ale za tímto spotem rozhodně cestovat nemusíme. Je tomu spíš naopak, protože spot navštívil i sám Tony Hawk společně s Birdhouse týmem. Na tuhle návštěvu Plzeňáci nikdy nezapomenou.

Fuzz boxes

 

Nesmíme zapomenout ani na Brno. Tam totiž stojí moc povedená, teď už legendární plazička plná perfektních bedýnek a manuálků, za kterou stojí lokální parta Fuzz crew. Pokud jste v Brně ztracení, na spot se dostanete díky tomuhle linku.

Gercenova

 

Za dalším spotem se podíváme na Slovensko. Konkrétně do Bratislavy a městské části Petržalka. Tam stojí tenhle skvělej kompaktní parčík, kterej na první pohled vypadá jako postavenej profesionální firmou. Opak je ale pravdou a tenhle skvost si tu opravdu postavili sami místní. Klukům se stavba tak povedla, že si ji lidi pletou s oficiálním skateparkem. Musíme uznat, dobrá práce!

 

Junkride Šurany

 

Parta ze Šuran nebyla spokojená se skejtovýma podmínkama ve svým městě, a tak vzali lopaty a postavili si zázemí, který by jim mohlo závidět kdejaký větší město. Ve skateparku nechybí plno rádiusů raily ani bedýnky, což dokonce na tohle místo přitáhlo i slovenskej skejtovej pohár.

Margecany

 

Šikovnost slovenských rukou ukazují i kluci z Margecan. Tam vzniknul výbornej spot na místo starýho a nedostačujícího skateparku. Se stavbou pomáhali i místní a stalo se z toho skvělý kultovní místo. Ve skateparku si můžete zajezdit na přísným radiusu ale i na velký sekci se schodama, railem a hubbama.

 

Spišská Nová Ves

Tohle je další skvělý příklad skateparku, který byste skoro nerozeznali od klasickýho betoňáku vybudovanýho městem. Kluci si tu ale všechno postavili vlastníma silama. Funguje tu dokonce i malá budka která slouží jako galerie a za skateparkem najdete malou zahrádku. Místo neslouží jen pro skateboarding ale často se tam konají různé kulturní akce, takže návštěva bude stát rozhodně za to!

Little burn side Stupava

Tenhle spot je dělanej přímo pro fanoušky ježdění v bazénu. Spot se nachází ve slovenském městečku Stupava a lokálové na něm makaj už od roku 2018. Od tý doby prošlo místo velkým progressem a zažilo spoustu skvělých akcí. Nemůžeme se dočkat co tam vyroste za talenty!

 

 

Děkujeme všem, co se na stavbách podílejí a tím obohacují naší scénu!

© 2021 Board Magazine. 
All Rights Reserved.