Now Reading
GRAND HOTEL Brno video & rozhovor s Maty Hřivnou

GRAND HOTEL Brno video & rozhovor s Maty Hřivnou

Po několika premiérách je Grand Hotel video on-line a my musíme znovu zopakovat, že je skvělé! Parta z Brna se postarala o 16 minutový počin, který si určitě zapamatujete a který se za nás řadí mezi to nejlepší, co na naší scéně vzniklo. Těšit se můžete na celou současnou brněnskou scénu pod vedením Matyho Hřivny, který se kromě skateboardingu postaral i o kameru a celý edit. Náš redaktor Mitch ho k této události i vyzpovídal a vy se tak dozvíte, jak probíhalo natáčení tohoto veledíla. Teď se v klidu usaďte a vychutnejte si tenhle předvánoční dárek.

Čau Maty! Tak jak se ti momentálně vede?

Ahoj, All good!

Úspěšně si s partou dokončil video „Grand Hotel“. Řekni nám k tomu něco víc. Kdo se ve videu objeví, kde všude se točilo, jak dlouho jste na tom makali

V Grand Hotelu můžete vidět Zdenu Ustohala, Vaška Stavárka, Davida Řezníčka, Borise Jambricha, Diose Tomšíčka, Zakhara, Ponyho, Fandu Havránka, Pepu Košťála, Tobiatch Foumu, Adama Stejskala, Michala Niessnera a mě. Pokud si to dobře pamatuju tak jsme to celé točili cca 2 roky. Většinu záběru jsme točili v Brně. Pak jsou tam spoty z Prahy, Bratislavy, Zlína, Olomouce a Kadaně.

Video jsi točil převážne ty a celé ho i stříhal. Bylo to tak od začátku v plánu? Kdo přišel s nápadem na GH video?

Tahal jsem s sebou kameru, když se jelo někam na session, s myšlenkou, že z toho možná někdy něco bude. Pak se zjistilo, že už se toho posbíralo docela dost, tak jsme to chtěli dát dohromady už rok zpátky, ale nějak se to nepovedlo, haha. Celý se to na konec protáhlo na dva roky, s tím, že jsem trochu bordelář a pár záběrů a kazetek jsem ztratil. Tak se různě přetáčely a dotáčely záběry během dálšího léta a podzimu. Mezi tím se stihl Zdena asi po půl roce ve Švédsku vrátit zpátky do Brna a rovnou šel udělat Bs flip na známý jedenáctky u Janáčkova divadla. Tím to bylo podtržený. Zdena asi za 14 dní letěl zase zpátky do Švédska. Tak jsem to musel rychle sestříhat, aby jsme byli celá crew na první promítačce na Spotu v Brně.

Kdo ve videu je největší MVP? Kdo do toho dal nejvíc?

Celá parta.

Podle všeho jsi v „dobré formě“ a ve videu jsi měl opravdu bangry! Zvládáš vedle točení na session i skejtovat, nebo je to někdy náročné a na triky už nezbude energie a čas?

Záleží co se jde ten den točit, pokud jdeš někomu točit sérku, která se točí 3 hodiny, tak si to vezme dost a zůstane ti energie maximálně na pivo, haha.

A co ten Halfcab do toho mega bangu u Fuzz beden? To byla jedna z nejšílenějších věcí, jaké jsem viděl. Jak to probíhalo?

Toho spotu jsem si všiml po pár dnech co jsem se přistěhoval do Brna, je to po cestě na Fuzz a nejde to přehlídnout. Ale než jsem se k tomu dokopal, tak to chvíli trvalo. Napřed jsem tam zkoušel bean plant, ale ten se nám nepovedl moc dobře natočit. Pak když si přijel na návštěvu do Brna ty, tak mě to hajplo tam jít znovu a zkusit tam něco jinýho. Chvíli to trvalo a na konec to nějak padlo. Díky tobě za záběr a čas!

Já děkuju za skvělý zážitek! Na scéně si známější možná víc jako snowboardista. Jak to vnímáš ty? pocituješ nějaké zásadní rozdíly mezi snowboardingem a skateboardingem? Raději trávíš čas na streetu s lopatou a v rukavicích, nebo s pivečkem v krátkém triku na nějaké plazičce?

Pár rozdílů tam určitě je, hlavní rozdíl vidím v tom, že naše snowboardová scéna je malá a těžko se poskládá crew která bude společně trávit celou zimu po spotech. Naopak na skejtu to není problém a přijde mi, že čím dál víc lidí má chuť někam vyrazit a trávit dny točením ve městě. Jestli radši trávím čas na sněhu nebo na betonu, to mám skoro na stejno. Občas na snowboardu když je mínus 15 a stojíš někde 5 hodin za kamerou, tak to víš, že se mi honí hlavou myšlenky, jak by asi teď bylo na skejtu třeba v Barceloně, haha.

Máš rozdělaný momentálně nějaký snowboardový projekt? Můžeme se těšit v zimě na něco nového?

Máme roztočené video s Killdeath, které budeme ještě tuhle zimu dotáčet. Když se nám to povede, tak po zimě s tím půjdeme ven.

Vím, že jsi v létě byl s partou na Kanárech na několik týdnů. Proč jste se tam vydali? Stihli jste natočit i nějaké záběry a kdy je případně uvidíme?

Tohle přišlo úplnou náhodou, kdy mi jednoho dne zavolal Vašek Gába, který má na Fuerteventura skvělý místo jménem Casa la Paz a přišel s tím, že by tam chtěl postavit betonový bowl. Což byla strašná výzva, která nešla odmítnout. Tak jsme se tam vydali na dobu neurčitou a nakonec jsme tam strávili něco málo přes měsíc. Letěli jsme tam s tím, že budeme stavět bowl a na skejt moc času a sil nezůstane. Ale nakonec to vyšlo dobře a povedlo se nám natočit pár záběrů. Který snad někdy uvidíte, haha.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa David Řezníček (@davidrezy)

Řezy si na tomto tripu dal asi životní držku. Byl po tom vpohodě, nebo to mělo následky?

Tenhle spot jsme si nechali uplně na závěr tripu, protože to bylo dost sketchy. No a bohužel to nedopadlo dobře a Řezy si dal po třech dobrých pokusech kdy to málem odjel doslova strašnou…. vypadalo to na zlomenou kličku. Naštěstí rentgen ukázal, že to zlomený není a můžeme vklidu odletět zpátky do Česka. Bohužel Řezy má do teď problém s loktem a se zápěstím, ale on je hovado, který bude jezdit dál šílený spoty a tohle ho nezastaví.

Ty jsi člověk, který má toho na hlavě opravdu hodně a jednou z tvých činností je i stavění skateparků s firmou Bonidee. Jak se vám daří v začátcích?

Já, Řezy a Peťa Mullerem jsme se ke klukům přidali hned po tom co jsme se vrátili z Kanárů. Zrovna se dodělával skatepark v Žamberku, tak jsme přijeli pomoct aspoň s dokončením. Jarda (CEO Bonidee) se nás potom zeptal, jestli chceme pokračovat i dál na dálší skvělý projekt jménem Vltavská. Neváhali jsme ani sekundu a přidali jsme se k téhle skvělé bandě jménem Bonidee. Stavění skateparků je dřina, ale pokud tě to baví a dáš dohromady crew která skateboardingem žije a chce makat, je to skvělý. Snažíme se každým projektem posunout naše skills dopředu. Další projekt který máme rozestavěný je skatepark v Českých Velenicích. Díky všem kdo za celou firmou stojí a za to že se to celý děje.

Buduješ skateparky, ale většinu skejtuješ s partou na streetu. Co si myslíš o současné české scéně a působení skejťáků na streetu? Myslíš, že se úrovní streetového skateboardingu můžeme vyrovnat i zahraničí, nebo se scéna zasekla ve skateparcích?

Za mě je česká scéna zase na dobré cestě, i když to tak na vybraných kanálech YouTube nevypadá. Čím dál víc u nás zase vychází videa, která se objevují na evropských stránkách. Poslední videa od SID, Darkslide crew nebo video Bombastik euro 2021 mluví za vše!

Jednou z dalších věcí za kterou stojíš je také nádherné místo s nádherným bazénem, Spot Brno. Dokázal bys nám něco o tomto místě sdělit?

Spot Brno je místo kde si můžeš zajezdit v krytým bowlu, u toho si dát na baru pivo, limču, kafe prostě na co máš chuť, pak sejít pár schodů dolů kde si můžeš pořídit nový hardware ve SpotStoru, a potom zajít na kérku k Jensen nebo k Nafurt, a nebo můžeš jen tak chillovat v gauči poslouchat hudbu a sledovat co se děje kolem. Přijďte na návštěvu, všichni jste u nás vítání.

Jak jste přežili období, kdy jste museli mít zavřené kvůli Covidu? Obdrželi jste alespoň nějaký support od státu, nebo scény?

Otevřeli jsme v nejhorší možnou dobu těsně před coronou koncem září 2020, takže jsme nedosáhli na žádné dotace od státu. Když se chodilo skejtovat do bowlu v době kdy bylo zavřeno, tak jsme se složili aspoň na elektřinu.

A co lokální scéna v Brně? Vyrůstají vám nějaké mladé talenty, které v budoucnu uvidíme například v Grand Hotelu 2?

V Brně přibylo hodně mladých co začínají mít styl a baví je jezdit každý den kdekoliv to jde. Jednoho z nich můžete vidět už teď v Grand hotelu. A další snad příště!

Věříme, že těch mladejch talentů bude co nejvíc! Já ti děkuji Maty za rozhovor a přeji hodně sil ve všem, co děláš. Dík za veškerou tvou snahu, zdravíme Brno!

Taky děkuju.

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.