Now Reading
Trendy ve skejtových videích

Trendy ve skejtových videích

Nedávné full video od známe hokejové značky je za nás jedna za nejlepších věcí, která tento rok vyšla. Nejen díky skateboardingu, ale celkovýmu zpracování. Tento styl videa je nepochybně aktuální směr skateboardingu, na který jsme se v tomto článku zaměřili.

Full lenght videa už dnes nemají takovou váhu, jako dříve. U konce jsou týdny a měsíce čekání na jakýkoliv skejtový kontent, ke kterému se člověk dostal a který následně vymilkoval do maxima. V dnešní každodenní náloži skateboardingu je těžké vyniknout, přijít s něčím novým a zaujmout. To se podle nás Hockey náramně povedlo a dostali se tak do vedení nový vlny skateboardingu.

Pod pojmem “gnarly” si mnozí představí třeba var z deseti, nebo beklip na kink railu. Ačkoli tyto triky a jim podobné jsou nepochybně technicky i mentálně náročný, přecejen jsme mohli vidět tento skateboarding prakticky bez přestávky posledních 20 let. Hockey X je bezpochyby gnarly, ale úplně jinak. Když by si jej porovnal na papíře s jakýmkoli ikonickým videem z posledních 20 let, pravděpodobně by to vypadalo dost vtipně. Na listu triků v Hockey videu by bylo napsáno převážně: ollie, boardslide, drop, wallride.., namísto technickejch a velkejch šíleností, (který se ani nedají vyslovit) z klasických ikonických videí.

V Hockey videu ale většinou vůbec nejde o technickou stránku triku. Přístup těchto týpků ke spotům je úplně jiný, než bylo zvykem. Hockey parta nehledá perfektní spoty, na kterých by mohli předvést svoje natrénovaný vraždy. Hledají zajímavý, šílený místa, který by ani člověka nenapadlo skejtovat. V tom spočívá nová éra skateboardingu. V hledání míst, architektonických prvků, záhybů, přehybů, sjezdů..nesmyslů. Ve výsledným záběru nakonec jde stejně o ten spot, jako o ten trik. Cílem není udělat nejlepší trik na spotě, který každý zná, ale udělat maximum možného na spotě, který nikdo nezná, nebo si ho takto nikdo nedokázal představit.

K vytvoření mega zábavnýho videa kluci potřebovali jen kreativitu a brutální zásobu koulí. To vše perfektně zabalil do video formátu John Fitzgerald, který mu dodal umělecký styl a smysl. Lehce old school zbarvení záběrů, zoomový techniky jak ze starejch filmů a zajímavý, mozek nepobírající b-roll dodává videu originální kouzlo.

Tímto rozhodně nekončí éra “klasickýho” skateboardingu. Ostatně je to krásně vidět na nedávném Primitive videu, který je jen modernější pojetí dobře známého konceptu: schody, raily, bedny, ale i tak sklízí ohromnou přízeň. Tento typ skateboardingu má stále velkou fanouškovskou základnu, i když převážně mezi staršíma. Velká část mladý generace se soustředí spíš na kreativní stranu skateboardingu a jeho originální zaznamenávání.

Hockey video je dost možná předehra toho, co v následujících letech bude dominovat stránkám jako Free, Pocket, nebo Place. Hockey skateboards pozměnili definici slova “gnarly”.

 

© 2023 Board Magazine. 
All Rights Reserved.