Jak jste si už asi všimli, značka Vans vydávání zásadních modelů ráda provází jejich zevrubným otestováním. Weartest se nevyhnul ani maximálně technicky vychytaný novince – botě Vans AVE Pro. A jak funguje? Na to se můžete mrknout v reportu z Dolních Břežan, kam se sjeli pozvaní zástupci skate médií, lidi ze skateshopů i samotní rideři.

Nejdřív ale něco málo k tomu, o co tu běží nejvíc. Legendární Anthony Van Engelen od značky Vans dostal možnost navrhnout maximálně technickou botu, která bude splňovat všechny požadavky moderního skateboardingu. Výsledkem je model AVE Pro. Nekompromisní bota pokročilý konstrukce do vínku dostala bezešvou Rapidweld technologii, Duracap vkladku pro bezstarostnej skateboarding po prodření první vrstvy semiše nebo podrážku UltimateWaffle se zabudovaným odpružením. Ta poskytuje nejlepší možnej boardfeel, zvýšenou ochranu proti primu a zároveň drží nohu na svym místě.

A teď už k samotný akci. Na basketovym hřišti byl toho dne hlavním tématem piknikáč jak vystřiženej z americkýho videa. Právě na něj nedá Anthony Van Engelen dopustit a najdete ho ve všech jeho zásadních profilech. Na místo byli pozváni například Vans rideři Štěpán Bareš a Vojta Freitag, místní David Toman, Honza Malý, Marek Knytl s Davidem Luu, Erik Tacina, Michal Gálík, Javor, kameramanská legenda David Chvátal a pár dalších.

Během odpoledne se kromě volnýho skejtování odehrály i tři best tricky. Na vrchní hraně stolu exceloval Mára Knytl s lipslidem bigspin naskočenym ze země, spodní hranu ovládl Adam Löfler s noseslidem nollie heelflip out a přes stůl ze skočky nejlíp lítal David Toman. Za zmínku stojej třeba jeho double flip a 360 flip.
Toť vše, užijte si přiložený video Radima Brunovskýho a fotky Peťa Mercella.