Now Reading
Přichází nabité video od party Siano + rozhovor s Maciek Szwejda

Přichází nabité video od party Siano + rozhovor s Maciek Szwejda

video

Nedávno jsme na naší scéně zaznamenali novou tvář. Tvář kterou jen tak nepřehlédnete, díky nekonečné zásobě úsměvů a radosti. Maciek Szwejdu můžete zastihnout v ulicích Prahy ať už za kamerou nebo před ní. Před dvěma týdny vydal na instagram teaser na jeho nové video s polskou partou Siano a spoustou českých skejtrů. My jsme se ho rozhodli vyspovídat, a tak vznikl rozhovor o zmíněném videu, o točení, zraněních nebo třeba o Rozdílech mezi českou a polskou scénou.

 

 

Ahoj, můžeš se nám představit? Jak se jmenuješ, kde se právě nacházíš?

Ahoj, jmenuju se Maciek Szwejda a právě se nacházím v Neratovicích, což  je vesnice kousek za Prahou. Kvůli uzavření okresů se teď nemůžu dostat do města tak se snažím nějak zabavit tady.

Ty jsi původně z Polska, odkud přesně a co tě přimělo se přestěhovat sem?

Jojo, pocházím z Lodž, což je třetí největší město Polska. Do čech jsem se přestěhoval za svou láskou. Nejdřív jsme se potkali, když jsem byl ve Vietnamu, kde jsme strávili rok a pak jsme se přestěhovali sem. Teď už jsme zasnoubení!

Gratulujeme! Už máte naplánovanou svatbu?

Kvůli pandemii ještě jasný datum nemáme, ale hned jak to přejde tak jdeme do toho!

Jak bys porovnal Polskou scénu s tou naší? Kde jsou větší hovada?

Haha, větší hovada jsou asi v Česku. Polská scéna je super, ale není tam nikdo světovej. Vždycky jsme vzhlíželi k Makakovi nebo Markovi Zápražnýmu, u nás nikdo takový není. Level skateboardingu je tady prostě lepší.

Kde v Praze se ti nejlíp skejtuje, proč?

Celkově na streetu, do skateparků vůbec nechodíme. Kdybych měl vybrat jedno místo, tak by to byl intercontinental.  Je tam skvělej povrch a dobrý lavičky. Ale hlavně tam není tolik lidí jako na stalinu.

Pověz nám o videu něco víc. Kde se točilo, na co je točený, na koho se v něm můžeme těšit kromě tebe?

Točíme od začátku minulého roku v Česku Polsku a Německu. Točeno je to na mou VX2100 a pár záběrů i na VX1000 kterou jsem koupil nedávno. Ve videu skejtuje polská parta Siano a moji kámoši, jako Honza Malý, Hanzi Hellebrand, Daniel Dujsik, Jenda Vobořil a spoustu dalších.

Ty jsi nejen skejťák ale i kameraman. Jaká je tvoje výbava?

Nosím malinkej batoh, kterej jsem koupil v Polsku asi za tři stovky, ale bohatě stačí haha. Mám tam VX2100, se kterou používám Raynox fisheye. Nedávno jsem koupil i VX1000, ale ta musí bohužel zpět do Polska kvůli problémům s objektivem. K VXku jsem koupil i Century MK1 takže mám full kit! haha. K tomu vlastním ještě Sony AX100 abych měl možnost točit i HD. Tahle kamerka je skvělá, točí krásně a můžu na ní dát i MK1 takže perfect!

Jsi s výsledkem spokojen? Byly nějaký triky který ti utekly nebo ti daly hodně zabrat?

Spokojenej jsem. Triky jsem neměl nějak naplánovaný takže jsem je vymýšlel podle spotů. Jediný co, tak jsem se někdy musel na spot vracet několikrát, protože potřebuju trik mít odjetej v perfectu. Jakmile je tam něco jen malinko špatně, musím znova. V tohle jsem trošku nemocnej haha.

A co zranění, stalo se ti něco, nebo jsi vyvázl bez úhony?

Někdy v březnu jsem si vykloubil dva prsty na ruce. Potom v létě jsem si nepříjemně zvrknul kotník, což mě asi na tři týdny vyřadilo. A potom jsem si zlomil palec u nohy při wallridu, to nebylo vůbec příjemný. Díky tomu že nejen skejtuju, ale i točím, tak pro mě zranění nejsou tak hrozný, protože stejně můžu jít s partou na spoty a aspoň je točit.

Co dál? Začneš hned makat na novým projektu, nebo si dáš chvilku oddych?

Přestávku mám spíš nucenou díky lockdownu, kvůli kterýmu se nedostanu do Prahy, jinak bych jel rovnou dál. S kámošema z okresu jsme ale rozjeli novej projekt, o kterém zatím nemůžu nic prozradit, stay tuned!

Plánuješ zůstávat v Čechách, nebo se chceš vrátit do Polska?

Už chci zůstat v Čechách. Polsko mám moc rád, ale celková kvalita života je prostě lepší tady. Jsou tu lepší peníze, práce, je tu výrazně lepší infrastruktura, nemocnice a skejtově je to tu skvělý!

Díky moc za rozhovor a gratulujeme k videu. Chtěl bys něco sdělit na závěr?

Haha to já děkuju! Nevím co říct na závěr, asi jen skejtujte…  skejtujte street a točte!

 

 

© 2022 Board Magazine. 
All Rights Reserved.